Archiv článků

Odstartuj svou novinářskou kariéru na ODM

Odstartuj svou novinářskou kariéru na ODM

#ODMgang hledá začínající novináře a novinářky, tvůrce obsahu na sítě i fotagrafy! Zajímá tě sport a láká tě práce v médiích? Během letní Olympiády dětí a mládeže (ODM) v Olomouckém kraji připravuje Český olympijský výbor už 8. ročník vzdělávacího programu „Mladí novináři“. Pokud chceš zažít skvělou atmosféru, pracovat pod vedením zkušených profesionálů, potkat se s olympioniky a dělat obsah pro ODM, pošli nám svůj životopis na odm@olympic.cz.

686 sad medailí, kapela Slza a 4 dny plné sportu

686 sad medailí, kapela Slza a 4 dny plné sportu

V celé České republice právě vrcholí kvalifikační závody na Olympiádu dětí a mládeže. Kdo přesně bude reprezentovat 14 krajů se dozvíme na konci května. Už teď je ale jasné, že Olomoucký kraj přivítá čtyři tisíce sportovců od 26. do 30. června.

100 dní do startu! Hejtmani burcují své sportovce

100 dní do startu! Hejtmani burcují své sportovce

Orel Olda, maskot Olympiády dětí a mládeže, svým bystrým zrakem sleduje všechny přípravy na největší akci pro mladé sportovce u nás. Olomoucký kraj není v organizování žádným nováčkem, ODM už bude hostit dokonce podruhé. Podle hejtmana Josefa Suchánka je Olympiáda dětí a mládeže natolik důležitou akcí, že medaile z roku 2011 byly uloženy pro další generace do schránky v kopuli Červeného kostela v Olomouci.

Olympiáda dětí a mládeže se o rok posouvá

Olympiáda dětí a mládeže se o rok posouvá

Letní edici uspořádá Olomoucký kraj v červnu 2022. Zimní ODM bude v lednu 2023. Zástupci Českého olympijského výboru a pořadatelských krajů se dohodli na posunutí celého cyklu Olympiády dětí a mládeže. „Nebylo to jednoduché rozhodnutí, ale v podstatě jediné možné. Vývoj epidemické situace je i letos nejasný, a kdybychom olympiádu posouvali později, mělo by to daleko vážnější důsledky pro všechny zúčastněné strany. Problém by mohl být s nedodržením podepsaných smluv, komplikace by to představovalo i pro pořadatele a především mladé sportovce a jejich týmy,“ vysvětlil důvod odkladu hejtman Olomouckého kraje Josef Suchánek.