Archiv článků

Olympiáda dětí a mládeže se o rok posouvá

Olympiáda dětí a mládeže se o rok posouvá

Letní edici uspořádá Olomoucký kraj v červnu 2022. Zimní ODM bude v lednu 2023. Zástupci Českého olympijského výboru a pořadatelských krajů se dohodli na posunutí celého cyklu Olympiády dětí a mládeže. „Nebylo to jednoduché rozhodnutí, ale v podstatě jediné možné. Vývoj epidemické situace je i letos nejasný, a kdybychom olympiádu posouvali později, mělo by to daleko vážnější důsledky pro všechny zúčastněné strany. Problém by mohl být s nedodržením podepsaných smluv, komplikace by to představovalo i pro pořadatele a především mladé sportovce a jejich týmy,“ vysvětlil důvod odkladu hejtman Olomouckého kraje Josef Suchánek.

Olympiáda dětí a mládeže – formu ladí sportovci i organizační tým

Olympiáda dětí a mládeže – formu ladí sportovci i organizační tým

Už na začátku září se sejde řídicí výbor, který bude mít na starosti hladký průběh letní Olympiády dětí a mládeže. Ta se v Olomouckém kraji uskuteční příští rok. Výboru předsedá Ladislav Okleštěk, hejtman Olomouckého kraje, dalšími členy jsou například zástupci Českého olympijského výboru nebo měst, v nichž olympiáda proběhne.

Letní olympiáda bude ostrá, poprvé zařazen šerm

Letní olympiáda bude ostrá, poprvé zařazen šerm

Zatímco maskota X. letní olympiády dětí a mládeže ještě pořadatelé tají, jiné novinky už zveřejnili. Třeba tu, že letos se mezi dvacet sportů zařadil šerm. Akce se uskuteční příští rok v červnu a organizuje ji Český olympijský výbor ve spolupráci s Olomouckým krajem.

ODM je výjimečná zkušenost, pro děti i rodiče

ODM je výjimečná zkušenost, pro děti i rodiče

Od vzniku před necelými 20 lety nabírá Olympiáda dětí a mládeže víc a víc na významu. Pro mladé sportovce ze všech koutů republiky vyčnívá především nevšedností. Z ODM mají šanci si odnést zážitky, které jim ani mistrovství nenabídne. A neprožívají ji jen mladí reprezentanti. „Vidím to i na rodičích, kteří do toho často děti směřují,“ říká Jan Steinbauer, koordinátor Jihočeského týmu.

Michaela Hrubá: ODM jako odraz k titulu mistra světa

Michaela Hrubá: ODM jako odraz k titulu mistra světa

Studuje vysokou školu a vrcholově sportuje, času tak nemá nazbyt. Ale pokud nějaký ve svém náročném harmonogramu vyšetří, pustí si na internetu záznam z Olympiády dětí a mládeže, kterou vyhrála. Dnes je brněnská výškařka Michael Hrubá vycházející hvězda světové atletiky, ovšem na závody ze začátku své kariéry nedá dopustit. „ODM bylo něco nepopsatelného,“ říká juniorská mistryně světa a účastnice „velké“ olympiády loni v Rio de Janeiro.

Mladí novináři? Práce, zkušenosti, ale i zábava!

Mladí novináři? Práce, zkušenosti, ale i zábava!

Všichni si představíme, jaký úkol má na olympiádě sportovec a jak vypadá jeho den. Zapřemýšleli jste ale někdy o práci novinářů? Navíc těch, kteří mnohdy nemají s touto prací skoro žádné zkušenosti? Díky programu „Mladí novináři“, který už posedmé současně s Olympiádou dětí a mládeže pořádal Olympijský výbor, si to zájemci o sportovní žurnalistiku na vlastní kůži vyzkoušeli.