Archiv článků

Zlínský kraj si věří na první pětku

Zlínský kraj si věří na první pětku

Olympijský oheň vzplál, rozhodčí i sportovci složili slib, pak následovalo představení krajů v čele s vlajkonoši, jejichž rolí se zhostili slavní sportovci. Tímto vším byla zahájena VII. Zimní olympiády dětí a mládeže. V té již tradičně porovnávají síly sportovci mládežnických kategorií ze všech koutů republiky, mladí sportovci ze Zlínského kraje nejsou výjimkou.

Mladé lyžaře přivítalo na Klínovci sluníčko

Mladé lyžaře přivítalo na Klínovci sluníčko

Jednou na bedně v pořadí 3., dále 7., 9. a 10. místo vybojovali zástupci mladých sportovců Ústeckého kraje ve snowboardingu v kategorii paralelní obří slalom hned první den zimní olympiády dětí a mládeže v lyžařském středisku Skiareál Klínovec. V kategorii obří slalom alpského lyžování vystoupila na třetí stupeň vítězů starších žákyň reprezentantka Ústeckého kraje Tereza Součková. Snowborďáci z Moravskoslezského kraje si z prvního dne odvezli hned čtyři umístění, Liberecký kraj dvě, po jednom pak zástupci Jihočeského, Zlínského, Plzeňského, Ústeckého, Středočeského a Královéhradeckého. Představitelé alpských disciplín z krajů Královéhradeckého, Plzeňského a Prahy hlavní město vystoupili vždy na bednu dvakrát, jedenkrát pak děti z krajů Jihomoravského, Moravskoslezského, Libereckého, Ústeckého, Pardubického a Zlínského.

Závodníci dnes úspěšně projeli cílové pásky běžeckého závodu

Závodníci dnes úspěšně projeli cílové pásky běžeckého závodu

Dnes odstartovaly první závody zimní edice olympiády dětí a mládeže. Na běžecké trati se utkali ti nejlepší závodníci ze 14 krajů republiky. V areálu Cínovce bojovali o medaile starší a mladší žáci a žákyně. První příčky obsadili mladí sportovci z Libereckého kraje, vybojovali celkem 5 medailí. Intervalový závod si nenechal ujít ani olympijský medailista Lukáš Bauer, jehož syn Matyáš Bauer také závodil.

Hokejový tým Vysočiny ukázal své kvality

Hokejový tým Vysočiny ukázal své kvality

První den hokejového turnaje Her VII. olympiády dětí a mládeže se maximálně vydařil chlapcům z Vysočiny. Oba své pondělní zápasy v Litvínově vyhrály. A co víc, ještě neinkasoval. Moravskoslezský tým porazili 2:0 a Zlínský kraj dokonce 3:0. Ústecký kraj zakončil první den s jednou výhrou.

Ústecká výprava touží po úspěchu

Ústecká výprava touží po úspěchu

Ústecký kraj hostí ve dnech 17. – 22. ledna VII. zimní olympijské hry dětí a mládeže. Jako teprve druhý kraj v historii získal pořadatelství na letních i zimních hrách a obyvatelé tak mohou opět ve svém kraji vidět nejlepší dětské sportovce. Hostitelský kraj má velké ambice a doufá v přední umístění v pořadí krajů. Jednou z hlavních hvězd kraje je krasobruslař Filip Ščerba.

Věříme v úspěch hokejistů a šachistů, zní z pražské výpravy

Věříme v úspěch hokejistů a šachistů, zní z pražské výpravy

Z Prahy se vydalo na sedmou olympiádu dětí a mládeže, která odstartovala nedělním zahajovacím ceremoniálem celkem 76 sportovců. Největší zastoupení má samozřejmě lední hokej, na který se také hodně spoléhá. „V zimních sportech nejvíce věříme jednoznačně hokejistům,“ prohlásila Romana Beková, vedoucí oddělí sportu na pražském magistrátu.

Liberecký kraj chce vyhrát i posedmé

Liberecký kraj chce vyhrát i posedmé

Liberecký kraj má výborné podmínky pro zimní sporty, což pravidelně dokazuje na Olympiádě dětí a mládeže. Od roku 2004, kdy tradice zimních her začala, nepřetržitě mezi všemi kraji dominuje. V neděli 17. ledna začal v Ústeckém kraji už sedmý ročník a liberecká výprava má opět ty nejvyšší ambice.

Olympijské vločky – sledujte každý den netradiční souhrn z ODM

Olympijské vločky – sledujte každý den netradiční souhrn z ODM

Chcete se průběžně dozvídat zajímavosti z Olympiády dětí a mládeže? Olympijské vločky jsou ideální možnost. Každý den kolem poledne se na Youtube kanálu Českého olympijského týmu objeví nový díl. Úvodní díl shrnuje zákulisí her, zahajovací ceremoniál a vystupují v něm i hvězdní čeští sportovci – Dominik Hašek, Martin Fuksa, Viktor Ujčík, David Moravec či Kateřina Elhotová.