Archiv článků

Pondělní medailový ceremoniál bude na plzeňském náměstí

Pondělní medailový ceremoniál bude na plzeňském náměstí

Součástí Olympiády dětí a mládeže jsou již tradiční medailové ceremoniály, které pravidelně zakončují soutěžní dny. Ten premiérový se uskuteční na plzeňském Náměstí Republiky dnes od 18:50. Během slavnostního večera se rozdá celkem dvaadvacet sad medailí. Ke každému předávání patří rovněž doprovodný program, přítomní se mohou těšit na Crazy day-motoshow a představení Pavla Votápka, účastníka soutěže Česko Slovensko má talent.

Goalball - netradiční sport na ODM

Goalball - netradiční sport na ODM

Tak vysoký zájem nečekal nikdo. Atmosféra v tělocvičně ZŠ a MŠ pro zrakově postižené a vady řeči v Plzni na Doubravce byla skvělá, v hledišti se doslova bojovalo o každé volné místo. Všichni nadšeně podporovali své oblíbené týmy (za každý tým hrají tři hráči), ovšem pouze po gólech, protože při samotné hře musí být úplné ticho, aby hráči slyšeli rolničky uvnitř gumového míče.

První medaile má svoji majitelku

První medaile má svoji majitelku

​Pondělní ráno odstartovalo na Olympiádě dětí a mládeže boje o cenné kovy. Ty první se rozdělovaly v královně sportů, atletice. Mladší žákyně měly na programu hod kriketovým míčkem, ve kterém zvítězila Tereza Korhoňová z Olomouckého kraje.

Sportování si hlavně užívejte, vzkazuje soutěžícím Eva Samková

Sportování si hlavně užívejte, vzkazuje soutěžícím Eva Samková

Pořadatelé Her VII. letní olympiády dětí a mládeže připravili pro její účastníky zajímavý zahajovací ceremoniál, jehož se zúčastnila spousta úspěšných sportovců z České republiky. Jedním z nich byla i Eva Samková, olympijská vítězka ze Soči 2014 ve snowboardcrossu nesla vlajku Královéhradeckého kraje. Rodačka z Vrchlabí akce podobného typu jednoznačně schvaluje: „Samozřejmě to maximálně podporuji. Jen tak dál, víc takových věcí,“ říká dvaadvacetiletá snowboardistka.

Olympijský oheň se rozhořel

Olympijský oheň se rozhořel

​„Prohlašuji Hry VII. letní olympiády dětí a mládeže za zahájené!“ Bylo těsně před osmou hodinou večerní, když hejtman Plzeňského kraje Václav Šlajs vyřkl tato slova na velkolepém zahajovacím ceremoniálu v hokejové Home Monitoring Areně.