Archiv článků

Jako dítě jsem nevyhrával, říká Lukáš Bauer

Jako dítě jsem nevyhrával, říká Lukáš Bauer

První ocenění na Hrách VII. zimní olympiády dětí a mládeže rozdala česká lyžařská legenda a trojnásobný olympijský medailista Lukáš Bauer. Tři nejlepší sportovci v každé disciplíně stanuli ihned po závodě na stupních vítězů, aby převzali ceny na Květinovém ceremoniálu, jenž je neodmyslitelnou součástí zimních olympiád. Skutečné medaile obdrží nejlepší olympionici na dvou hromadných medailových ceremoniálech v úterý a čtvrtek.

Vzpomínám, jak jsem tam stál a hrála hymna, líčí Janošek. Z účastníka dětské olympiády je teď vlajkonoš

Vzpomínám, jak jsem tam stál a hrála hymna, líčí Janošek. Z účastníka dětské olympiády je teď vlajkonoš

Minulý rok obhájil titul juniorského mistra světa na jednom kilometru s pevným startem, k tomu přidal dvě stříbrné medaile ze sprintu a keirinu. Sympatický mladík a velká česká naděje dráhové cyklistiky Jiří Janošek patří mezi velké naděje dráhové cyklistiky a úspěšné sportovce Jihomoravského kraje. I proto ho oslovili, aby na zahájení Olympiády dětí a mládeže vedl jeho výpravu. Navíc před čtyřmi lety se jí sám účastnil.

Karlovarský kraj si brousí zuby na bruslení

Karlovarský kraj si brousí zuby na bruslení

Karlovarský kraj se sice neřadí mezi největší favority ZODM, to ovšem neznamená, že by se vzdával předem. Nejen, že vlajkonošem byla velká osobnost českého skokanského lyžování, Rudolf Höhnl, ale také vedoucí výpravy Pavel Kubečka očekává výrazné výkony Karlovaráků hned v několika disciplínách.

Plzeňská mládež jde na zimní olympiádu v plné zbroji

Plzeňská mládež jde na zimní olympiádu v plné zbroji

Na letošní zimní Olympiádu dětí a mládeže se sportovci z Plzeňského kraje připravovali na soustředěních. Netrénovali jen na území Česka, ale i v zahraničí, a to především kvůli příznivějším sněhovým podmínkám. Atmosféra na zahajovacím ceremoniálu byla plná emocí a velkého očekávání.

Zlínský kraj si věří na první pětku

Zlínský kraj si věří na první pětku

Olympijský oheň vzplál, rozhodčí i sportovci složili slib, pak následovalo představení krajů v čele s vlajkonoši, jejichž rolí se zhostili slavní sportovci. Tímto vším byla zahájena VII. Zimní olympiády dětí a mládeže. V té již tradičně porovnávají síly sportovci mládežnických kategorií ze všech koutů republiky, mladí sportovci ze Zlínského kraje nejsou výjimkou.

Mladé lyžaře přivítalo na Klínovci sluníčko

Mladé lyžaře přivítalo na Klínovci sluníčko

Jednou na bedně v pořadí 3., dále 7., 9. a 10. místo vybojovali zástupci mladých sportovců Ústeckého kraje ve snowboardingu v kategorii paralelní obří slalom hned první den zimní olympiády dětí a mládeže v lyžařském středisku Skiareál Klínovec. V kategorii obří slalom alpského lyžování vystoupila na třetí stupeň vítězů starších žákyň reprezentantka Ústeckého kraje Tereza Součková. Snowborďáci z Moravskoslezského kraje si z prvního dne odvezli hned čtyři umístění, Liberecký kraj dvě, po jednom pak zástupci Jihočeského, Zlínského, Plzeňského, Ústeckého, Středočeského a Královéhradeckého. Představitelé alpských disciplín z krajů Královéhradeckého, Plzeňského a Prahy hlavní město vystoupili vždy na bednu dvakrát, jedenkrát pak děti z krajů Jihomoravského, Moravskoslezského, Libereckého, Ústeckého, Pardubického a Zlínského.