Archiv článků

Hořkosladké tažení fotbalistů Pardubického kraje. Ukázali jsme víc, než na co jsme měli, říká kouč

Na jedné straně radost, na druhé straně hřiště leželi kluci s hlavami v dlaních. Fotbalisté Pardubického kraje ve finále Olympiády dětí a mládeže vedli po půli nad Středočechy 2:0, přesto na zlato nedosáhli. Dramatický duel prohráli na penalty. „Po poločase nám chyběla chuť hrát. Chtěli jsme to v obraně zavřít, ale to se nepovedlo a oni vyrovnali. Penalty? Co k tomu říct… je to o štěstí,“ uvedl se slzami v očích kapitán Vojtěch Divišek.

Ve stopách staršího bratra. Tenistka Forejtková veze z Liberce dvě medaile

Na Olympiádě dětí a mládeže byla nejmladší a vzrůstově nejmenší tenistkou, technikou však převyšovala téměř všechny soupeřky. Desetiletá Eliška Forejtková, reprezentantka Plzeňského kraje, vybojovala stříbro ve dvouhře a bronz ve čtyřhře. Navázala tak na bratra Jonáše, naději českého tenisu, který zazářil na domácí půdě na stejné akci před čtyřmi lety.

Po posledním výstřelu jsem o sobě minutu nevěděl, vzpomínal střelec Kůrka na olympijské zlato

Víc než půlstoletí starý příběh olympijského zlata střelce Jana Kůrky ožil i při mládežnických hrách v Libereckém kraji. Šampion z Mexika 1968 líčil čtveřici následovníků tehdejší pocity i radil do budoucna. „Jsou takové tři zásady. Pracovitost, fair-play a uvědomělost. Bez nich to nejde," slyšeli od legendy svého sportu v sídle krajského úřadu.