Archiv článků

Nadšení plavci: nejen do finále na modrém koberci

Skončily olympijské soutěže v plavání. Možná vstoupí do historie jako závody s nejlepší atmosférou, kterou bylo možné u českých bazénů zaznamenat. Ale nejen tím byla plavecká část ODM výjimečná.

Trenéra taťku bych nevyměnil, pochvaluje si zlatý medailista Milán

Na Olympiádě dětí a mládeže se ukázal už potřetí. Předloni jako orientační běžec, loni jako biatlonista a letos v Brně startuje opět s mapou v ruce. A všude předvádí perfektní výkony a dosahuje skvělých výsledků. Oporou jihomoravského týmu je Jakub Milán, který k předchozím úspěchům přidal zlato ve štafetě a stříbrnou medaili ze sprintu.

Za dva dny tři medaile. Gymnasta z Olomouckého kraje zazářil

Získat medaili: splněno. Ale co rovnou tři? František Merghold, gymnasta z Olomouckého kraje, se za pouhé dva dny stihl zařadit k nejúspěšnějším sportovcům olympiády. V gymnastických disciplínách vybojoval za necelých 48 hodin třii medaile!

Od tříkolky u komína na olympiádu. Pravnučka cyklisty Jursy už sbírá první úspěchy

Byl to osudový den. Před 14 lety Františku Jursovi, úspěšnému československému cyklistovi, zazvonil dvakrát telefon. Nejprve uslyšel, že zemřel legendární cyklista a jeho životní vzor Jan Veselý. Za čtvrt hodiny se rozezněl telefon podruhé. Tentokrát s veselou zprávou. Na svět přišla jeho pravnučka Dagmar. Ta teď před jeho očima při Olympiádě dětí a mládeže v Brně dokázala vybojovat tři zlaté a jednu stříbrnou medaili. „Na té samé dráze jsem začínal a později porazil právě Veselého,“ vzpomíná Jursa.

Táta na střídačce, synové na hřišti. Basketbalisty Vysočiny táhnou Plášilovi

Během osmi hodin odehráli tři zápasy a všechny tři zápasy vyhráli. Basketbalisté z Vysočiny vstoupili skvěle do turnaje na letošní Olympiádě dětí a mládeže. „Kluci hrají s chutí, elánem. Mančaft se postupně dává dohromady a jeho projev se mi líbí čím dál tím víc," říká trenér Václav Plášil. Pochvala patří i jeho synům, v týmu nastupují patnáctiletý Dan a třináctiletý Ondřej.

Třikrát stříbrný plavec Matula si na ODM dvakrát vylepšil osobní rekord

Vojtěch Matula je hotovým sběratelem stříbrných medailí. Před dvěma týdny získal jihlavský plavec na letním mistrovství republiky čtyři druhá místa, na Olympiádě dětí a mládeže přidal další tři. Ve skvělé atmosféře brněnského bazénu se Matulovi dařilo na trati 100 a 200 metrů znak a v polohovém závodě na 200 metrů. Před dvěma lety přitom na ODM obsadil nejlépe deváté místo.

Jediný odpal změnil vše. Šimon Worbis hrdinou

Prohrávat v baseballu na konci druhé směny 0:4 je podobné jako dostat na začátku hokejového zápasu dva rychlé góly. S takovou vyhlídkou šel na pálku Šimon Worbis z Vysočiny. Jediným odpalem však změnil ráz utkání s Jihomoravským krajem.