Archiv článků

Podepsáno! 20. ročník ODM bude v Královéhradeckém kraji

Podepsáno! 20. ročník ODM bude v Královéhradeckém kraji

​Podpisem smlouvy mezi Českým olympijským výborem a Královéhradeckým krajem naplno odstartovaly přípravy 20. ročníku zimní Olympiády dětí a mládeže. Za přítomnosti hejtmana Martina Červíčka a předsedy ČOV Jiřího Kejvala byly představeny lokality sportovišť a podrobnosti k pořádání sportovního svátku, který proběhne v lednu 2023.

Odstartuj svou novinářskou kariéru na ODM

Odstartuj svou novinářskou kariéru na ODM

#ODMgang hledá začínající novináře a novinářky, tvůrce obsahu na sítě i fotagrafy! Zajímá tě sport a láká tě práce v médiích? Během letní Olympiády dětí a mládeže (ODM) v Olomouckém kraji připravuje Český olympijský výbor už 8. ročník vzdělávacího programu „Mladí novináři“. Pokud chceš zažít skvělou atmosféru, pracovat pod vedením zkušených profesionálů, potkat se s olympioniky a dělat obsah pro ODM, pošli nám svůj životopis na odm@olympic.cz.

686 sad medailí, kapela Slza a 4 dny plné sportu

686 sad medailí, kapela Slza a 4 dny plné sportu

V celé České republice právě vrcholí kvalifikační závody na Olympiádu dětí a mládeže. Kdo přesně bude reprezentovat 14 krajů se dozvíme na konci května. Už teď je ale jasné, že Olomoucký kraj přivítá čtyři tisíce sportovců od 26. do 30. června.

100 dní do startu! Hejtmani burcují své sportovce

100 dní do startu! Hejtmani burcují své sportovce

Orel Olda, maskot Olympiády dětí a mládeže, svým bystrým zrakem sleduje všechny přípravy na největší akci pro mladé sportovce u nás. Olomoucký kraj není v organizování žádným nováčkem, ODM už bude hostit dokonce podruhé. Podle hejtmana Josefa Suchánka je Olympiáda dětí a mládeže natolik důležitou akcí, že medaile z roku 2011 byly uloženy pro další generace do schránky v kopuli Červeného kostela v Olomouci.

Dětem hodně dlužíme

Dětem hodně dlužíme

Návratem dětí ke sportu se zabývala tradiční konference Českého olympijského výboru, která se konala 23. června v Nové budově Národního muzea v Praze. Zástupci sportovních svazů, vedení krajů ČR a další odborné veřejnosti sledovali ve třech panelových diskusích názory a rady zainteresovaných hráčů, které by měly přispět k návratu dětí ke sportu, a to na všech úrovních výkonnosti i ve všech koutech České republiky.