Archiv článků

Dětem hodně dlužíme

Dětem hodně dlužíme

Návratem dětí ke sportu se zabývala tradiční konference Českého olympijského výboru, která se konala 23. června v Nové budově Národního muzea v Praze. Zástupci sportovních svazů, vedení krajů ČR a další odborné veřejnosti sledovali ve třech panelových diskusích názory a rady zainteresovaných hráčů, které by měly přispět k návratu dětí ke sportu, a to na všech úrovních výkonnosti i ve všech koutech České republiky.

20. Olympiáda dětí a mládeže bude v Královéhradeckém kraji

20. Olympiáda dětí a mládeže bude v Královéhradeckém kraji

Dobrá zpráva nejen pro mladé sportovce! Od 22. do 27. ledna 2023 proběhne Olympiáda dětí a mládeže (ODM) v Královéhradeckém kraji. A centrem zimní edice se stane Špindlerův mlýn. Závaznou přihlášku kraje právě potvrdil Výkonný výbor Českého olympijského výboru. Královéhradecký kraj se už podruhé v historii olympiád ujme hostitelské role a přivítá výpravy mladých sportovců a sportovkyň ze čtrnácti krajů.

Olympiáda dětí a mládeže se o rok posouvá

Olympiáda dětí a mládeže se o rok posouvá

Letní edici uspořádá Olomoucký kraj v červnu 2022. Zimní ODM bude v lednu 2023. Zástupci Českého olympijského výboru a pořadatelských krajů se dohodli na posunutí celého cyklu Olympiády dětí a mládeže. „Nebylo to jednoduché rozhodnutí, ale v podstatě jediné možné. Vývoj epidemické situace je i letos nejasný, a kdybychom olympiádu posouvali později, mělo by to daleko vážnější důsledky pro všechny zúčastněné strany. Problém by mohl být s nedodržením podepsaných smluv, komplikace by to představovalo i pro pořadatele a především mladé sportovce a jejich týmy,“ vysvětlil důvod odkladu hejtman Olomouckého kraje Josef Suchánek.