Hokejbalista Ondřej Kejř je dalším z ambasadorů ODM

Hokejbalista Ondřej Kejř je dalším z ambasadorů ODM

V mládí začínal s jinými sporty, ale postupme času se dostal k hokejbalu ve kterém sbíral velké úspěchy. Jeden z nejlepších českých hokejbalistů Ondřej Kejř se podílel na dvou zlatých medailích ze světových šampionátů a v národním týmu by neměl chybět ani letos. Ještě před mistrovstvím stihne roli ambasadora hokejbalového turnaje na Olympiádě dětí a mládeže.

Jak vzpomínáte na svoje začátky s hokejbalem? Kdy to bylo?
S hokejbalem jsem začínal asi v deseti letech, na hřišti za barákem. Scházeli jsme se tam každé odpoledne po škole a hráli až do večerních hodin. Asi tak v patnácti jsem začal hrát organizovaně.

Proč u vás vyhrál právě hokejbal?
Vždycky se mi líbil hokej, ale bohužel jsem se nikdy nenaučil pořádně bruslit, a tím pádem byl pro mě hokejbal jasná volba.

Dá se říct, kdy je ideální věk začít s tímto sportem?
Začít se dá téměř v každém dětském či mládežnickém věku. Podstatné je mít hokejbal rád a dělat ho s chutí. Co jste zkoušel za jiné sporty? Od pěti do 13 let jsem jezdil bikros, pak jsem dělal lehkou atletiku (hod oštěpem).

Jak se Vám líbí projekt Olympiády dětí a mládeže?
Jsem sportovec a sportovní fanda, takže vše co může děti a mládež přivést ke sportu velmi oceňuji. Olympiáda dětí a mládeže se mi líbí o to víc, že v mém rodném městě bude soutěžit téměř 3000 mladých sportovců v 18 disciplínách a všechna sportoviště budou veřejnosti zpřístupněna zdarma. Všem, kdo se na projektu podílí a podporují ho, patří velký dík.

Co byste vzkázal sportovcům na ODM?
Sportujte a nemusí to být na vrcholové úrovni. Dělejte sport láskou a chutí! Stojí to za to.

FOTO: hokejbalový klub Elba DDM Ústí nad Labem