Orel Olda hledá dobrovolníky!

Orel Olda hledá dobrovolníky!

Maskot Olympiády dětí a mládeže (ODM) dostal jméno. Je to orel Olda. Významná sportovní akce se v Olomouckém kraji uskuteční už letos v červnu.

„Veřejnost nám zaslala spoustu skvělých nápadů na to, jak orla – maskota Olympiády dětí a mládeže, pojmenovat. Nakonec zvítězil Olda. Všem lidem, kteří se do výběru jména maskota zapojili, moc děkuji,“ uvedl Michal Zácha, náměstek Olomouckého kraje pro oblast sportu.

Komisi, která jméno nového maskota vybírala, oslovilo hlavně propojení názvu a samotné sportovní akce – Olympiáda dětí a mládeže + Olomoucký kraj - Olda.

Staňte se dobrovolníky

Výběrem jména pro maskota spolupráce veřejnosti na Olympiádě dětí a mládeže rozhodně nekončí. Její pořadatelé totiž spouští náborovou kampaň pro dobrovolníky, kteří se zajištěním chodu akce pomohou.

„Dobrovolníci jsou důležitou součástí Olympiády dětí a mládeže. Často jsou to právě oni, kteří jako první zažívají emoce se sportovci bezprostředně po výhře i prohře. Zároveň jsou nositeli olympijských hodnot, jako je například respekt k soupeři či fair play,“ říká Filip Šuman, místopředseda Českého olympijského výboru.

Pro Olympiádu dětí a mládeže se hledá 150 dospělých dobrovolníků z Olomouckého kraje.

„Dobrovolníci se mohou hlásit na celou dobu konání ODM, tedy na pět dní, nebo minimálně na tři dny. Dostanou dobrovolnické oblečení – tričko, kšiltovku a lehkou bundu proti dešti, zajištěný mají pitný režim a stravu,“ doplňuje Filip Pastuszek, koordinátor dobrovolníků.