Podpořte olympijské myšlenky pohybem

Podpořte olympijské myšlenky pohybem

Poběžte s námi 16. září na jedné z 83 lokalit po celém Českem a podpořte šíření olympijských myšlenek. Je jedno, jestli jste závodníci, nebo běháte jen občas, jestli běháte radši ve městě, v přírodě, na louce nebo na dráze. Na T-Mobile Olympijském běhu jde především o to se hýbat a hlavně pro radost.

Na T-Mobile Olympijském běhu oslavujeme radost z pohybu a sport jako takový. Akcí si totiž připomínáme mezinárodní Olympijský den, tedy založení Mezinárodního olympijského výboru. T-Mobile Olympijský běh je vůbec největší běžeckou událostí u nás. V jeden den, přesně v jeden čas vybíhá 75 tisíc běžců po celé České republice – ať už jako součást hlavních závodů nebo ve školních bězích. Přehled všech lokalit závodů najdete ZDE.

Mezinárodní Olympijský den se oficiálně slaví 23. června. V českém prostředí se Olympijský den slaví běžeckými závody vždy nejbližší středu tomuto datu. V roce 2020 nám původní záměr běžet T-Mobile Olympijský běh 17. června 2020 překazila světová pandemie kvůli šíření viru Covid-19. My se ale nevzdáváme! Na oslavu a podporu šíření olympijských hodnot a myšlenek si sice musíme počkat o 3 měsíce déle, ale i letos se na startu potkáme, a to ve středu 16. září.

Olympismus je v srdci každého sportovce každý den v roce, proto i v podzimním termínu zůstávají hodnoty T-Mobile Olympijského běhu stále stejné - různá místa, různí běžci, jedna myšlenky.

Koupí startovného přispějete na sportování dětí

Tím, že si s námi zaběhnete, uděláte dobře nejen svému tělu, ale pomůžete i ostatním. Na T-Mobile Olympijském běhu totiž pomáhá každý běžec svou účastí i České olympijské nadaci. Z každého startovného jde část na podporu sportování dětí, kterým v tom brání nedostatek finančních prostředků. A s vaší podporou dokáže nadace pomoci dalším mladým sportovcům k plnění jejich snů. Společně jsme v roce 2019 pomohli částkou 384 725 Kč.