Vyhrál každý závod. Rychlobruslařem byl ale jen na ODM

Vyhrál každý závod. Rychlobruslařem byl ale jen na ODM

Čtrnáctiletý Jan Seidl počkal na ostatní soutěžící v cíli, kam si dojel pro tři zlaté medaile. Původem hokejista se na Olympiádu dětí a mládeže podíval už podruhé v jihočeských barvách. Jak se zrodil rychlobruslařský úspěch mladého sportovce?

Nechtěl, aby se opakovaly chyby, které ho stály lepší umístění. „Před dvěma lety v Pardubickém kraji se mi moc nevedlo hlavně kvůli rozjížďkám. Občas jsem spadl, někdo mě srazil…“ vzpomínal Seidl na ODM 2018, na níž obsadil čtvrté, páté a deváté místo. Na letošní závody se připravoval důkladněji.

„Měl jsem trenéra na rychlobruslení, také jsem toho hodně naběhal. Přineslo to svoje ovoce,“ liboval si písecký hokejista, který momentálně hostuje v táborském týmu. Rychlobruslení se ale trvale nevěnuje: „Je to zajímavý sport, ale v Česku na něj nejsou ideální podmínky.“

Trojnásobný šampion mohl odjet na ODM i jako hokejista. „Dobře bruslím a nějak to rychlobruslení z toho vyplynulo. Tady bych se v hokeji možná ztratil,“ uvedl Seidl, proč raději vsadil na sport, v němž se stala ikonou Češka Martina Sáblíková.

Seidl nakonec nebyl jediný, kdo se postavil na stupně vítězů za jihočeský kraj. Antonín Klatovský vyhrál dvě zlaté medaile za super sprint a trať 500 metrů mladších chlapců, Michal Rottenberg vybojoval bronz ze super sprintu starších chlapců.

Autor: Linh Nhi Vu - členka programu Mladí novináři na ODM 2020