Hokejová rychlobruslařka Brichová má z ODM už osm medailí

Hokejová rychlobruslařka Brichová má z ODM už osm medailí

Má doma bohatou sbírku medailí. Na minulé Zimní olympiádě dětí a mládeže vybojovala hokejistka Natálie Brichová čtyři zlaté. S plánem získat další medaile přijela i letos do Karlovarského kraje. Nebojovala však s hokejkou. Stejně jako před dvěma lety se postavila do rychlobruslařské dráhy. A jak to dopadlo? Domu si odvezla dvě zlaté a dvě stříbrné.

Cíl měla Brichová jasný. „Na olympiádu jsem jela s tím, vybojovat alespoň nějakou z medailí. Trochu jsem si i přála, nějaké zlato obhájit. Nakonec se mi to povedlo a jsem šťastná,“ radovala se Natálie, která se ke středočeské výpravě připojila na poslední chvíli. „Dorazila jsem na ODM ze Zimní olympiády mládeže v Lausanne. Bylo to devět hodin cesty. Přijela jsem někdy ve tři ráno. Dohromady jsem na první závod naspala tři hodiny.“

Ale ani dlouhá cesta ze Švýcarska nezabránila české reprezentantce, aby získala medaile. „Byla jsem i trochu překvapená, že se mi podařilo zvítězit a skončit stříbrná, protože to cestování bylo zdlouhavé. Závody jsem si užila. Hodnotím je jako vydařené,“ říkala usměvavá rychlobruslařka, která zlato obhájila z tratě dlouhé pět set metrů a druhá skončila v disciplíně super sprint sto jedenáct metrů.

U dvou medailí ale nezůstala. Ve čtvrtečních závodech taktéž uspěla. „Bylo to super. Hlavně jsem už nechtěla spadnout. Myslím si, že jsme to všichni zajeli dobře. Moje spolujezdkyně obsadila třetí místo, což cením velice kladně,“ chválí Natálie, která si dojela pro druhou pozici v závodě dlouhém tři sta třicet tři metrů a se štafetou získala zlato.

Za dosavadními výsledky stojí i vzájemná podpora. „Všichni si fandíme navzájem. Na střídačkách každého hecujeme. Stejné je to i s rodiči, kteří se mnou objíždí zápasy a jsou mi motivací,“ prozradila Natálie. Čtrnáctiletá závodnice je šestinásobnou olympijskou vítězkou a celkově osminásobnou medailistkou z olympiády dětí a mládeže. Rychlobruslení ale není jejím primárním sportem.

„Vůbec se mu nevěnuju. Mým snem je účast na dospělé olympiádě. Ráda bych si tam zahrála hokej. Momentálně jsem už v reprezentaci. Hraju na postu centra,“ popsala talentovaná sportovkyně, pro kterou jsou největším vzorem její rodiče.

A jak se hokejistce daří ve škole? „Tu moc nestíhám. Mám hodně zameškáno, asi padesát procent, takže to moc nejde. Až čtyřikrát za týden trénuju. O víkendu jezdím na zápasy. Je to tedy náročné.“

Autor: Adéla Zelenková - členka programu Mladí novináři na ODM 2020