Neporazitelní! Moravskoslezští hokejisté s kapitánem Petrem získali vysněné zlato

Neporazitelní! Moravskoslezští hokejisté s kapitánem Petrem získali vysněné zlato

Krásný příběh napsal na karlovarské ODM výběr hokejistů ze severu Moravy a Slezska. V turnaji ani jednou neprohrál a získal tak nejvyšší příčku. „Je to to nejlepší, co může být,“ řekl po vítězném finále v euforii patnáctiletý kapitán Dominik Petr. „Je to nádherné.“

Poslední den Olympiády dětí a mládeže patřil mimo jiné hokejovému semifinále a finále. V souboji o první místo se utkaly výběry Moravskoslezského a Královéhradeckého kraje.

Čekala se vyrovnaná bitva, ale místo toho se moravskoslezští ujali vedení 4:0 už po konci druhé třetiny. V posledním dějství ale za otěže vzal soupeř a vstřelil dva góly. Brankář Dybal se hodně zapotil, ale nakonec už za záda další puk nepustil.

Už po prvních dvou zápasech bylo vidět, že Moravskoslezský tým míří vysoko. Skóre 9:1 a dvě výhry. Před začátkem hokejového turnaje se situace pro tuto partu nevyvíjela dobře. Několik hráčů nebylo schopných hrát z důvodu zranění nebo nemoci. Trenéři tým sestavili z několika klubů, zapojeni byli hráči Vítkovic, Havířova, Frýdku-Místku a dalších klubů. Nakonec se ale přes skupinu dostali hladce, když jí ovládli s deseti body.

„My jsme věděli, že ta skupina naše, to Áčko, je prostě velmi těžké. Ústecký kraj měl na to vyhrát tuto olympiádu. Praha je taky dost dobrá. Nakonec se nám podařilo postoupit a jsme za to strašně rádi,“ řekl trenér Karol Kafka.

V semifinále narazili na těžkého soupeře. Vysočina má skvělé hokejisty, kteří šli v zápase dvakrát do vedení. Jenže doplatili na chyby. Moravskoslezský srovnal ve vlastním oslabení a přes prodloužení zápas došel až do nájezdů.

V nich se ani jeden z hráčů Moravy nemýlil. Naopak z Vysočiny proměnil jen jeden hráč. „Ptal jsem se před nájezdy kluků, kdo si na ten nájezd věří, a přihlásili se skoro všichni,“ komentoval pohled na dramatickou situaci trenér Karol Kafka.

Posledním, kdo skóroval, byl právě mladý kapitán Petr, syn trenéra reprezentační osmnáctky Jakuba Petra, který na zápase nemohl chybět.

„Je to vždycky příjemné, když skóruje. Já mu to ale říkám každý den,“ nechal se slyšet bývalý kouč Vítkovic. Olympiádu dětí a mládeže hodnotil pozitivně. „Vím, jak to ti kluci prožívají a jak se na to dlouho těší. Je to zorganizováno parádně a je to i zážitek pro rodiče. Je to konec žákovského hokeje a všichni k tomu vzhlížejí. Myslím si, že jim to v kariéře pomůže. Navzájem se poznají, navzájem se hecují.“

Vítězné finále si užíval Petr mladší. „Super pocit. Já jsem byl vlastně minulý rok na mistrovství a kluci z týmu, se kterými teď hraju, tak už na olympiádě hráli, takže jsem se na to strašně moc těšil. Moc jsme na to trénovali. A je to to nejlepší, co může být. Vlastně proto jsme sem jeli, abychom si odvezli medaili.“

Radost mu udělala i tátova podpora v hledišti. „Je to super, když je na zápase. Jelikož když trénoval, tak to nebylo moc často. Mezi sebou jsme měli nějaké sázky, nějaké „hecovačky.“ Já jsem vyhrál, takže je to super,“ usmíval se zlatý kapitán.

Autor: Jiří Polášek - člen programu Mladí novináři na ODM 2020