Prioritou je hokej. Z rychlobruslení si přesto odvezla dvě zlata

Prioritou je hokej. Z rychlobruslení si přesto odvezla dvě zlata

Jejím hlavním sportem je hokej, tentokrát si ale Tereza Plosová z Libereckého kraje zabalila jen brusle a hokejku nechala doma. Na Olympiádě dětí a mládeže startovala jako rychlobruslařka a dařilo se jí náramně – vybojovala dvě zlata!

Pro Terezu to byla letos druhá mládežnická olympiáda a opět úspěšná. V Pardubickém kraji v roce 2018 brala tři stříbrné medaile. Nyní v sokolovské aréně na úspěchy navázala a v super sprintu na 111 metrů si dojela pro první místo. Ve stejný den se uskutečnil i závod na 500 metrů, ve kterém ji bedna těsně unikla. „Mrzí mě to čtvrté místo, protože to bylo jenom o kousek, ale je to sport,“ bere výsledek s nadhledem.

Poslední individuální trať na 333 metrů ovládla a připsala si tak druhý triumf. „Jsem moc ráda, že mám tyhle zlata. Jela jsem sem s tím, že musím Natku (Natálii Brichovou, pozn. redakce) jednou porazit, protože mě ty stříbrné medaile už nebavily,“ komentuje s úsměvem vítězný závod.

„Máme tady dobrou partu. I když se to někomu nepovede, tak si navzájem gratulujeme. Nejsou tady žádné takové slepičky, které si nadávají. Je tady skvělá atmosféra.“

Rychlobruslení není pro ni priorita, kdežto hokej ano. Tereza je totiž součástí klubu TJ Bílí Tygři Liberec a České hokejové reprezentace žen do šestnácti let.

„Je to asi sen každé hokejistky a každého hokejisty dostat se do reprezentace. Já jsem moc ráda, že tam mohu být, i když jsem ještě mladší. Právě holky, se kterými jsem jela finále, jsou tam se mnou, takže jsme jeden tým i tady, “ dodává s nadšením medailistka z ODM.

„Terka má výhodu v tom, že má dlouhé nohy, má výborný skluz a co se týče hokeje, je dobře připravená, “ zmiňuje trenér Václav Lacek.

Jak se ke sportu dostala? „Přede mnou hrál hokej táta i brácha, takže já jsem chtěla být lepší jak oni. Proto jsem se ho také rozhodla hrát.“

Třináctiletá útočnice žije sportem i v létě. Když končí zimní sezóna, tak brusle s nožem vymění za kolečkové, vezme hokejku a střílí góly v inline hokeji.

Autor: Adéla Kvapilová Členka programu Mladí novináři na ODM 2020