Před rokem chtěl s lyžováním končit, teď Daniel Ryška slavil dvě stříbra na ODM

Před rokem chtěl s lyžováním končit, teď Daniel Ryška slavil dvě stříbra na ODM

Platil za velký talent. Alpský lyžař Daniel Ryška patřil dokonce v týmu bratra Šárky Strachové. Byl v reprezentaci a jezdil trénovat do Nizozemska. Jenže na konci minulé sezony přišla krize. „Přestalo mě to bavit. Na závody jsem se netěšil,“ prozradil závodník, který se na Olympiádě dětí a mládeže představil v barvách Kraje Vysočina.

Ale dostal nabídku do nového týmu, kterou přijal jako novou šanci a úplně otočil. A udělal dobře, protože na Olympiádě dětí a mládeže získal dvě stříbra. „Chtěl jsem vyhrát, ale jsem spokojený. Bylo tam pár chyb a musím na tom zapracovat,“ prokazuje, že má do závodění zase chuť.

V pondělí se vypořádal i s těžkými podmínkami a dlouhým prodloužením závodu. „Myslím si, že lidí kolem trati udělali spoustu práce. Byly tam sice nějaké díry, ale ta technická četa udělala dobrou práci. To, že se to prodlouží, to se stane a mně to nevadí,“ popisoval.

Zlepšil tím výkony z minulé Olympiády dětí a mládeže, kdy bral druhé místo z vyřazovacího závodu, čtvrtý byl ve slalomu a v obřím slalomu nedojel. „Minule jsem byl přemotivovaný, ale tenhle rok jsem si to přijel užít a zatím se mi to plní,“ hodnotil po prvním závodě. Oproti dřívějšku se nyní cítí lépe ve slalomu: „Momentálně si věřím na slalom více než na obřák, protože jsem se v něm hodně zlepšil a cítím se v něm jistěji.“

Mezi své největší úspěchy staví čtvrté místo z Val di Sere ve Francii, kde se konalo neoficiální mistrovství světa. „Chtěl bych se dostat na dospělou olympiádu, jezdit světový pohár a zůstat u toho co nejdéle,“ zakončil Ryška.

Autor: Michal Muzikant - Člen programu Mladí novináři na ODM 2020