Závodí už i rychlobruslaři, hokejisty čeká play-off

Závodí už i rychlobruslaři, hokejisty čeká play-off

Třetí závodní den rozšířil karlovarskou ZODM i do posledního z pořádajících měst, v Sokolově začaly závody v rychlobruslení. Svůj program naopak závěrečnou disciplínou uzavřelo alpské lyžování. Před posledním dnem se na čele bodování drží Liberecký kraj, tabulkou však ještě může zamíchat vyvrcholení hokejového turnaje a dalších sportů.

Rychlobruslení mělo na programu tratě na 111 a 500 metrů. Vyrovnané výkony ve všech kategoriích super sprintu předvedli Středočeši, kteří zaznamenali tři druhá místa. Na půlkilometrové distanci dvěma zlaty zazářili chlapci Jihočeského kraje, mezi mladšími dívkami braly zlato a stříbro zástupkyně Středočeského kraje.

Svou premiéru v Karlovarském kraji si odbyli i skikrosaři, kterým Krušné hory ukázaly i svou méně vlídnou tvář v podobě silného větru. S náročnými podmínkami si na Klínovci nejlépe poradili chlapci Kraje Vysočina (dvě medailová umístění) a dívky z domácího Karlovarského kraje (rovněž dvě medailová umístění). Na čtvrtek má skikros naplánované závody týmů.

Na hřebenech hor svou poslední disciplínu odjeli reprezentanti v alpském lyžování. Mezi mladšími žáky si pro prvenství ve slalomu dojel Stanislav Kovář z Jihomoravského kraje, který tak po zlatu z paralelního slalomu družstev a bronzu z obřího slalomu rozšířil svou medailovou sbírku. V celkovém součtu za všechny disciplíny alpského lyžování největší bodový příspěvek do tabulky krajů přinesli liberečtí chlapci a královéhradecké dívky.

Běžkaře po úterní klasické technice na Jahodové louce čekaly závody volnou technikou a hned čtveřice závodníků ve své kategorii dokázala obhájit své včerejší zlato: Kateřina Dušková (Liberecký kraj), Eliška Polonská (Královéhradecký kraj), František Jelínek a Adam Smejkal (oba Středočeský kraj). Program běžeckého lyžování ve čtvrtek vyvrcholí štafetovým závodem.

To biatlonisté si štafetu odbyli již o středečním poledni, organizátorům se jí navzdory původně ohlášenému zrušení podařilo uspořádat v jáchymovském areálu Eduard. Dívčí štafetu ovládly Liberečanky, mezi chlapci si pro prvenství dojel tým Královéhradeckého kraje.

V rámci mládežnické olympiády se běžkovalo i na německé straně Krušných hor, Skiarena Fichtelberg přivítala závody na krátké trati v lyžařském orientačním běhu. Na své vítězství ze sprintu dalším zlatem navázali Adéla Randáková (Královéhradecký kraj) a Antonín Svoboda (Plzeňský kraj).

V olympijském domě na skončený turnaj jednotlivců navázal šachový turnaj týmů. Odehrány byly partie osmifinále, čtvrtfinále a o konečné umístění, vyvrcholení je naplánováno na čtvrtek. Zajímavým zpestřením programu pro šachisty byla i odpolední simultánka s ambasadorem turnaje a mezinárodním mistrem Tadeášem Kriebelem.

Hokejisté v Karlových Varech a Chebu uzavřeli skupinovou fázi svého turnaje. Do bojů o medaile postoupily dva nejlepší dva celky obou skupin, které vytvořily semifinálové dvojice Moravskoslezský kraj - Kraj Vysočina (čtvrtek od 9:00, tréninková hala KV Areny) a Olomoucký kraj - Královéhradecký kraj (čtvrtek od 9:00, ZS Cheb). O 5. místo, které z hlediska celkového bodování krajů není nepodstatné, se utkají Ústecký a Zlínský kraj (čtvrtek od 11:00, ZS Cheb).


V rámci doprovodného programu se návštěvníci olympijského domu mohli potkat s hokejisty HC Energie Karlovy Vary

Pořadí krajů po 3. dni

Pořadí krajů
Pozice Kraj Počet bodů Započítáno / celkově závodů
1. Liberecký kraj 238 73 / 93
2. Jihomoravský kraj 224 72 / 92
3. Středočeský kraj 213 73 / 93
4. Královéhradecký kraj 209 70 / 90
5. Moravskoslezský kraj 188 71 / 91
6. Hlavní město Praha 186 72 / 92
7. Jihočeský kraj 174 74 / 94
8. Karlovarský kraj 159 67 / 86
9. Kraj Vysočina 151 64 / 84
10. Ústecký kraj 144 71 / 89
11. Pardubický kraj 142 68 / 86
12. Plzeňský kraj 115 72 / 92
13. Olomoucký kraj 93 66 / 86
14. Zlínský kraj 92 52 / 64

Další fotografie naleznete na Flickru.