Druhý závod, druhé zlato! Polonská vládne běžeckým disciplínám

Druhý závod, druhé zlato! Polonská vládne běžeckým disciplínám

Loni na letních hrách v Libereckém kraji získala v biatlonu jednu zlatou a dvě bronzové medaile. A i na Zimní olympiádě dětí a mládeže v Karlovarském kraji sbírá velké úspěchy, jen odložila malorážku a kolečkové lyže vyměnila za klasické. Svůj talent potvrdila Eliška Polonská dalšími dvěma triumfy. Nejprve vyhrála závod na dva kilometry klasicky, teď na tříkilometrové trati volně. „Jsem mega spokojená,“ hlásila mladá závodnice.

„Trať byla lehká, ale vítr šílený,“ popisovala třináctiletá běžkyně. Ani sněhové podmínky nebyly ideální. „Sněhu tady je fakt málo, udělali to dobře, cením si toho,“ chválila organizátory Polonská. S náročnou situací se ale vypořádala skvěle.

Hned při startu bylo vidět, že jí lyže jedou. Vždyť už na konci prvního úseku hlasatel oznamoval: „Na první mezičas dojíždí zástupkyně Královéhradeckého kraje, Eliška Polonská s náskokem dvaceti vteřin na ostatní závodnice!“

Ve skvělém výkonu pokračovala. V cíli měla nakonec náskok zhruba osmi vteřin na druhou běžkyni z Karlovarského kraje. „Snažila jsem se a uhájila jsem to. Jsem hodně ráda,“ radovala se po druhém vítězství na probíhající olympiádě.

Celkem tak má z mládežnických her už pět medailí. Kterých si cenní víc? „V zimní olympiádě je za mě menší konkurence než v letní, protože je na ní víc dětí a o to je to těžší. Pro mě je léto náročnější.“ Úspěchy ale sbírá na obou. Běžky, ať už kolečkové či klasické, prostě k mladé závodnici sedí.

Autor: Adam Mitáš – člen programu Mladí novináři na ODM 2020