Poslední ránou se vyřadila z boje o zlato, biatlonistka ale byla spokojená i s konečným bronzem

Poslední ránou se vyřadila z boje o zlato, biatlonistka ale byla spokojená i s konečným bronzem

Inka Babánková ve sprintu na 4 km bojovala do závěrečných metrů o nejvyšší příčku. Při druhé ležce však nedokázala sklopit poslední terč a na zlato mohla zapomenout. Přesto se svěřenkyně trenérky Miriam Hoškové nevzdala a v konečném zúčtování vybojovala pro Jihomoravský kraj bronzovou medaili. Mladší žákyně tak přidala ke druhému místu na mistrovství České republiky a k vítězství v Českém poháru další velký úspěch.

Atak předních příček se očekával. Babánková od prvních metrů patřila k nejrychlejším běžkyním z celého startovního pole a s podporou nejen zkušené trenérky Hoškové, ale i ostatních kamarádů z týmu zastřílela první ležku čistě a z mezičasu odjížděla jako první.

O osudu nadějné biatlonistky měla rozhodnout druhá střelecká položka vleže. Pod drobnohledem trenérky Inka neomylně sestřelila čtyři terče, jenže poslední desátou ránou minula a musela tak obkroužit jedno trestné kolo. Nesestřelený terč ji stál souboj o zlato, Babánková si ovšem považovala i bronzu.

„Se závodem jsem spokojená, nepřesná rána samozřejmě mrzí hodně, ale o to větší motivaci mám do dalších závodů,“ prohlásila.

Jen slova chvály měla ke svěřenkyni i trenérka Hošková. „Inka zajela výborný závod, medaili si zasloužila. Ostatní děvčata také předvedla dobrý výkon, jen škoda chyb na střelnici. Více od sebe čekali starší kluci, ale šance na nápravu je v dalším sprintu.“

Že vám přijde jméno Hošková povědomé? Není divu. Miriam Hošková je totiž matkou Ondřeje Hoška, tedy biatlonisty závodícího v IBU Cupu a jezdce, který už má za sebou pár závodů ve Světovém poháru. Sama se přitom profesionálně věnovala sportovní gymnastice a vodnímu slalomu.

„Syn si v osmi letech vymyslel, že se dá na biatlon, a tak trochu mě stáhl s sebou. Na letní sporty jsem však nezanevřela, současně s biatlonem dělám trenérku právě vodního slalomu,“ řekla Hošková.

Jihomoravskému kraji se v biatlonu tradičně daří, ačkoli podmínky v těchto místech nejsou ideální. Závodníci trénují jednou týdně, často zajíždějí do nedalekého Nového města na Moravě, letos se podívali v rámci soustředění i do rakouského Obertilliachu.

Zisk bronzové medaile je velkou motivací nejen pro Babánkovou, ale i pro ostatní členy výpravy k navýšení počtu ve středečních štafetách, případně ve čtvrtečních sprintech, které ukončí biatlonovou štaci na Zimní olympiádě dětí a mládeže.

Autor: Milan Huppert - člen programu Mladí novináři na ODM 2020