Zlínský kraj má vysněný cíl! Hokejovou medaili

Zlínský kraj má vysněný cíl! Hokejovou medaili

V Karlovarském kraji již 19. ledna vypuknou boje o zisk olympijských medailí. Mladí sportovci z celé České republiky se představí na Zimní olympiádě dětí a mládeže. Nebude mezi nimi chybět ani výprava Zlínského kraje, která má letos jediný cíl, a to napravit si reputaci z předchozího ročníku.

Na západě Čech proslulém lázeňskými městy a minerálními prameny bude Zlínský kraj reprezentovat 81 mladých sportovců, které doplní 26 trenérů a 2 vedoucí výpravy. Vlajkonošem výpravy bude Marek Fiurášek, bývalý reprezentant České republiky v severské kombinaci. Ten se představil pod pěti kruhy v Naganu v roce 1998, kde pomohl českému týmu k osmému místu v závodě družstev.

Na devátých zimních hrách dětí a mládeže se pokusí Zlínský kraj vylepšit si jméno, jelikož v roce 2018 získal na této sportovní události pouze dvě zlaté medaile a umístil se v celkovém hodnocení krajů až na chvostu tabulky. ,,Pro ZODM 2020 je cíl jediný a jasný, a to neskončit na posledním místě,“ komentuje vedoucí Oddělení mládeže, sportu a rozvoje lidských zdrojů Zlínského kraje Tomáš Duda.

Výprava Zlínského kraje vyrazí na západ Čech v silné sestavě. ,,Máme ve svých řadách několik mistrů republiky ve svých kategoriích. Všichni členové naší výpravy jsou na stejné startovní čáře a budeme bojovat jako jeden tým,“ sděluje koordinátor z Baťova města. Letos si Zlínští nejvíce věří v karate, krasobruslení, šachách a hře na elektronické klávesové nástroje. Mají však i jeden sen. ,,Vysněným cílem je zisk medaile v ledním hokeji,“ dodává Duda.

Mladí soutěžící si to mezi sebou na západě Čech rozdají v tradičních zimních sportech, a to ať už v jejich individuálních či kolektivních disciplínách. Zajímavá klání však slibují i pro zimní olympiádu neobvyklé šachy či hra na elektronické klávesové nástroje. Zahajovací ceremoniál proběhne 19. ledna v karlovarské KV Aréně a olympijský oheň nadobro uhasne 23. ledna.

Autor: Vendula Holková - členka programu Mladí novináři na ODM 2020