Jak uspět na ODM? Píle a zvládnout stres, radí dvojnásobná medailistka Hanzlíková

Jak uspět na ODM? Píle a zvládnout stres, radí dvojnásobná medailistka Hanzlíková

Michaela Lucie Hanzlíková se zimní Olympiády dětí a mládeže zúčastnila hned dvakrát a v obou případech pro svůj Karlovarský kraj vybojovala medaili z krasobruslení. Premiéru ODM v Karlovarském kraji si užije v pozici ambasadorky a jako trenéra vyhlíží, kdy na ODM poprvé dovede i své krasobruslařské svěřence.

Michaela Lucie Hanzlíková
  • - * 29. říjen 1999
  • - 2. místo, ZODM 2012
  • - 3. místo, ZODM 2014
  • - vlajkonoška Karlovarského kraje, ZODM 2018
  • - mistryně ČR 2016/17 (senioři)
  • - 16. místo na MS juniorů 2017 v Taipei

Míšo, jaká vzpomínka na Olympiádu dětí a mládeže se vám vybaví jako první?
Nejsilnějším zážitkem byla moje první olympiáda, kdy jsem medaili vůbec neočekávala. A nakonec z toho bylo dokonce stříbro. Strávila jsem tam krásný čas s kamarády, moc jsme si to užili. Celá atmosféra byla úžasná. Na mé druhé olympiádě jsem trochu pokazila volný program, i přesto to na medaili stačilo. Oba medailové ceremoniály byly úžasné.

V čem se ODM liší oproti běžným krasobruslařským závodům?
Nepočítá se do žebříčku, je to taková odměna za celosezónní práci. A pak také to, že s kamarády máte víc času na sebe než v sezoně. Je to celotýdenní akce, takže se můžete zajít podívat i na jiné sporty, probíhá socializace s jinými sportovci.

Jakou důležitost jste vy a vaši vrstevníci tenkrát olympiádě přikládali? Byla to prestižní záležitost?
V té době to byla největší akce, kterou jsem mohla jet. Vím, že to pro mě bylo strašně důležité. Z toho pak pramenila obrovská radost po úspěchu, kterého jsem dosáhla.

Co byste svým následovníkům poradila, jak na této akci uspět?
Základem je určitě píle a také schopnost ustát stres. Já osobně jsem stres měla obrovský, i když jsme si mnohokrát říkali, že je to hlavně o tom si akci užít. Zvládnout nervozitu pro mě osobně byla velká práce.

Jak prožíváte, že váš rodný kraj bude olympiádu poprvé pořádat?
Měla jsem z toho velkou radost. Zároveň jsem trochu litovala, že v domácím prostředí jsem nemohla závodit sama (úsměv). Krasobruslení se bude navíc konat v mém rodném městě Ostrově a budu fandit. Holky, které zde budou závodit, ještě pořád znám a těším se, že je uvidím a popovídáme si.

Kam byste účastníky z ostatních krajů pozvala mimo olympijská sportoviště?
Celý Karlovarský kraj i město Karlovy Vary jsou krásné a nabízí spoustu zajímavých zákoutí. Určitě by se měli projít po kolonádě, u nás v Ostrově pak máme krásný park.

Co vás osobně čeká v profesním a sportovním životě?
Aktivní sportovní kariéru jsem ukončila. Věnuji se nyní trénování dětí a mladých dětí. Doufám, že i já jednou nějakého svého svěřence dovedu na Olympiádu dětí a mládeže.