Pozvánka na konferenci na téma „Podpora sportování mládeže v regionech“

Pozvánka na konferenci na téma „Podpora sportování mládeže v regionech“

Pár hodin před zahajovacím ceremoniálem Olympiády dětí a mládeže proběhne v prostorách hotelu Imperial Karlovy Vary odborná konference na téma „Podpora sportování mládeže v regionech“. Jejím cílem je spolu se zástupci krajů ČR otevřít debatu o roli krajů v oblasti podpory sportu a diskutovat ideální organizační nastavení s dalšími za sport zodpovědnými subjekty.

Druhý ročník konference, která se koná za podpory partnera akce ČEPS, a.s., proběhne 19. ledna od 10:30 ve třech diskuzních blocích. V prvním bloku představí práci s mládeži pořadatelský kraj v čele s hejtmankou Janou Mračkovou Vildumetzovou a v dalším přidají své zkušenosti se sportováním mládeže v regionech zástupci pro oblasti sportu z dalších krajů ČR. V závěrečné panelové diskuzi se do debaty o funkčním konceptu rozvoje pohybu dětí a mládeže zapojí hejtmané ČR a také vládní zmocněnec pro sport Milan Hnilička.

Odbornou debatu doplní příklady z praxe také prof. MUDr. Jan Pirk, který svými zkušenostmi podloží, jak klíčové jsou pohybové aktivity pro zdraví české populace.

Kompletní program konference najdete ZDE.

Konferenci pořádá Český olympijský výbor ve spolupráci s Karlovarským krajem a Asociací krajů ČR. Na konferenci je možné přihlásit se do 15. ledna na adrese svobodova@olympic.cz. Kapacita je omezena na celkem 100 hostů.