Házenkářské turnaje znají své rozlosování

Házenkářské turnaje znají své rozlosování

Za účasti zástupců Plzeňského kraje v čele s náměstkem hejtmana Plzeňského kraje Jiřím Stručkem a Českého svazu házené s prezidentem Alešem Pospíšilem proběhlo v pondělí 9. března 2015 losování do jednotlivých skupin dívčího a chlapeckého turnaje. Losování se také zúčastnili ambasadoři házené pro Hry VII. letní olympiády dětí a mládeže (dále jen“LODM 2015“) - reprezentanti ČR Petr Linhart a Milan Škvařil, trenéři výběru Plzeňského kraje a také zástupci hráček a hráčů, kteří budou Plzeňský kraj v turnaji reprezentovat.

„Los házenkářského turnaje dívek a chlapců je druhou velkou událostí, která je uskutečněna ve vztahu k blížícím se Hrám VII. letní olympiády dětí a mládeže. Házená v Plzni má dlouholetou tradici a jsem rád, že je i prvním sportem, který má již turnaj zcela připraven. Věřím, že finále olympijského házenkářského turnaje bude vyvrcholením kolektivních halových sportů v rámci LODM 2015,“ říká Jiří Struček.

Vylosované turnaje se rozehrají v pondělí 15. června 2015 a boje o olympijské medaile budou probíhat až do čtvrtka 18. června, kdy se odehrají finálová utkání. Děvčata změří své síly v hale 31. ZŠ v Plzni, chlapci pak v Městské sportovní hale na Slovanech v Plzni. Finálové zápasy obou kategorií budou moci diváci sledovat v městské sportovní hale.

Hry VII. letní olympiády dětí a mládeže Plzeňského kraje se uskuteční 14. – 19. června 2015 v Plzni.