Školy Karlovarského kraje se zapojily do olympijsko-vzdělávacího programu

Školy Karlovarského kraje se zapojily do olympijsko-vzdělávacího programu

Základní školy i nižší ročníky víceletých gymnázií se úspěšně zapojily do zábavného vzdělávacího programu s olympijskými tématy, který pro ně připravil Karlovarský kraj pořádající nadcházející ODM. Ve výuce jej využilo celkem 19 škol, které zaslaly výtvarná dílka, fotografie a videa, za která získaly řadu cen.

Cílem programu s názvem Moje ODM 2020 bylo posílit povědomí o olympiádě dětí a mládeže, o olympijských hodnotách, ale také inspirovat děti k pravidelnému sportování. „Díky namalovaným obrázkům, výrobě fandítek, či originální reakci na zimní výzvu vyhráli školáci výlet autobusem na zimní olympiádu dětí a mládeže, která se v lednu koná v Karlovarském kraji, sportovní trénink spojený s besedou s některým z olympijských ambasadorů i velké balíčky KOH-I-NOOR HARDTMUTH. Všem soutěžícím děkujeme za jejich nápadité výtvory a budeme se těšit na společné setkání,“ uvedl krajský radní Jaroslav Bradáč.

Výsledky

Aktivita 1: Poznej kraj – Zeměpis

Zadání: Vezměte do ruky pastelky, barvy, štětce, lepidla, papíry či třeba krabice a vytvořte fandítka pro váš kraj a sportovce - transparent s motivačními nápisy, vlajky, trička a podobně. V použití materiálu, barev, stylu a nápadu se meze nekladou.

Vyhodnocení: Zapojilo se 11 škol, které dohromady poslaly 25 fotografií. Výlet autobusem na sportoviště a do Olympijského domu během ODM 2020 získávají:

ZŠ a MŠ Oloví ZŠ Májová Ostrov ZŠ Březová (okres Sokolov)

Aktivita 2: Mladý reportér – Společenské vědy

Zadání: Napište básničku nebo krátký příběh obsahující některá z následujících slov: Olympiáda dětí a mládeže / ODM, Karlovarský kraj, olympionici, soutěže, sport, fair play, úsilí, medaile, sníh, zima.

Vyhodnocení: Nesoutěžní aktivita

Aktivita 3: Můj oblíbený sport – Výtvarná výchova

Zadání: Nakreslete svůj oblíbený zimní sport nebo sebe, jak soutěžíte ve vybraném sportu z programu ODM 2020.

Vyhodnocení: Zapojilo se 16 škol, které dohromady poslaly 47 obrázků. Výhru maxi balíček od KOH-I-NOOR HARDTMUTH získávají:

3. ZŠ Cheb ZŠ Královské Poříčí ZŠ Pionýrů Sokolov

Aktivita 4: Zimní týmová výzva – Tělesná výchova

Zadání: Vyfoťte se nebo natočte video, jak plníte výzvu a tři vybrané školy získají odměnu – sportovní trénink spojený s besedou s ambasadorem ODM 2020.

Vyhodnocení: Zapojilo se 11 škol, které dohromady poslaly 11 videí a 15 fotek. Výhru získávají:

ZŠ Lomnice - Fotogalerie z tréninku s Michaelou Lucií Hanzlíkovou na školeZŠ Sokolov, Švabinského - Fotogalerie z tréninku s Milanem Šperlem na škole


ZŠ Oloví - Fotogalerie z tréninku s Ondřejem Hudečkem na škole

Losování o balíčky KOH-I-NOOR HARDTMUTH

Balíček s výrobky od KOH-I-NOOR HARDTMUTH za registrací školy do programu získávají:

  • 6. ZŠ Cheb
  • ZŠ a MŠ Aš, Okružní
  • ZŠ a MŠ Tři Sekery
  • ZŠ Loket
  • ZŠ Toužim
  • ZŠ a MŠ Pernink
  • ZŠ Karlovy Vary, Konečná
  • ZŠ v Teplé
  • ZŠ Sokolov, Bězečká (pracoviště Boženy Němcové)
  • ZŠ Lomnice