Města ZODM 2020: Cheb, Ostrov a Sokolov

Města ZODM 2020: Cheb, Ostrov a Sokolov

Jak už je u zimní Olympiády dětí a mládeže tradicí, nenachází se všechna sportoviště v jednom městě, ale v závislosti na geografických podmínkách jsou rozeseta po území celého pořadatelského kraje. Nejinak je tomu v Karlovarském kraji, jehož pořadatelská města postupně představíme. V posledním díle seriálu se vypravíme do měst, který pro potřeby ODM poskytnou své zimní stadiony.

Cheb

Nejzápadnějším místem, kde se kdy Olympiáda dětí a mládeže konala, se v lednu stane město Cheb. Zimní stadion s kapacitou 1524 míst k sezení přivítá hokejové zápasy skupiny B. Hokejisté této skupiny budou ve městě také ubytováni, konkrétně v domově mládeže Integrované SŠ a v hotelu Modrý věžák.

Cheb je druhým největším městem Karlovarského kraje ležící jen několik kilometrů od německého Bavorska. Přestože ze své polohy těžil především ve středověku, i dnes má návštěvníkům co nabídnout. Malebné domky na náměstí Krále Jiřího z Poděbrad a respekt budící Černá věž potěší zájemce o historii, milovníci přírody pak v teplých měsících vyhledávají areál Krajinné výstavy na břehu Ohře.

Ostrov

Na půli cesty mezi Karlovými Vary a Božím Darem leží bezmála sedmnáctitisícové město Ostrov. Zdejší malý ale moderní zimní stadion s tribunou k sezení přivítá boje o medaile v Krasobruslení.

Ostrov byl založen ve 13. století, nejstarší historii dnes však už připomíná jen kostelík sv. Jakuba Většího v jihozápadní části města. Zde, na březích řeky Bystřice, také najdeme turisticky nejzajímavější objekty včetně zámku, zámeckého parku, letohrádku a klášterního areálu. Na své si přijdou i milovníci přírody, pro které je na severu města připravena trasa mezi Boreckými rybníky.

  • TOP zážitek: Návštěva zámeckého parku a klášterního areálu
  • Kde si udělat selfie: V zámeckém parku u kašny vedle městské knihovny
  • Více informací: www.icostrov.cz

Sokolov

Zimní stadion v Sokolově v minulých měsících prožil velkou euforii, když místní hokejisté po dlouhých letech postoupili do 1. ligy. Hlasité povzbuzování tribun budou potřebovat i mládežničtí olympionici, které zde čekají závody v Rychlobruslení.

Kromě sportu je dnes město založené ve 13. století známé především hnědouhelným průmyslem. K návštěvnickým zajímavostem patří pěkný zámek s expozicí muzea, rozhledna Hard, pozůstatky městského opevnění a hospodářské budovy z 19. století či kostel sv. Jakuba Většího. V teplých měsících Sokolovští rádi navštěvují nedaleké koupaliště Michal vzniklé na místě bývalého lomu.

  • TOP zážitek: Procházka centrem od Starého náměstí k zámku
  • Kde si udělat selfie: Rozhledna Hard
  • Více informací: www.icostrov.cz