Lukáš Bauer: Syn i dcera se z ODM vrátili nadšení

Lukáš Bauer: Syn i dcera se z ODM vrátili nadšení

Při pátrání po sportovních ikonách Karlovarského kraje, který v lednu poprvé pořádá ZODM, napadne mnohé jako první jméno Lukáše Bauera. Známý reprezentant v běhu na lyžích a trojnásobný olympijský medailista žije s rodinou na Božím Daru, který bude jedním z center dětské olympiády. „Všem účastníkům přeji, aby si bez ohledu na výsledek olympiádu užili a navázali nová přátelství,“ vzkázal Lukáš Bauer v našem rozhovoru.

Lukáš Bauer
  • - * 18. srpna 1977, Ostrov nad Ohří
  • - vítěz Tour de Ski 2007/08 a 2009/10
  • - 2. místo, 15 km klasicky, ZOH Turín 2006
  • - 3. místo, 15 km volně, ZOH Vancouver 2010
  • - 3. místo, 50 km klasicky, ZOH Vancouver 2010

Lukáši, jaké byly vaše sportovní začátky?
Ke sportu mě přivedli rodiče. Zejména proto, aby správným směrem nasměrovali mou energii, ale určitě ne s očekáváním skvělé sportovní kariéry. To si myslím je důležité. Dělat sport zejména pro radost a až časem se uvidí, kam až to dítě chce nebo může dotáhnout.

Na který ze svých významných sportovních okamžiků nejraději vzpomínáte?
Nejvíce asi na okamžik, kdy jsme získali bronzovou olympijskou medaili v závodě štafet během olympiády ve Vancouveru 2010.

Váš syn už se olympiády dětí a mládeže účastnil, co byste vy sám poradil ostatním rodičům, kteří chtějí vést děti ke sportu?
Jak syn, tak i naše dcera už závodili na Olympiádě dětí a mládeže a domů se vrátili nadšení. Věřím, že možnost bojovat o účast na olympiádě dětí a mládeže, je další motivací pro sportující děti.

Myslíte si, že právě účast na ODM může být tou pravou motivací pro další sportovní kariéru?
Určitě ano.

Co byste popřál budoucím olympionikům, kteří přijedou na ZODM do Karlovarského kraje?
Rád bych jim popřál ať dosáhnou svých nejlepších výsledků právě na olympiádě. A bez ohledu na to, jestli získají medaili či nikoli, tak ať si olympiádu užijí a navážou mnohá přátelství.


Lukáš Bauer předával sportovcům ocenění už na ODM 2016 v Ústeckém kraji