Přípravy na zimní ODM probíhaly i v letních měsících

Přípravy na zimní ODM probíhaly i v letních měsících

Olympiáda dětí a mládeže patří díky velkému počtu účastníků a mnoha druhům sportů k logisticky mimořádně náročným projektům. Karlovarský kraj, který akci pořádá poprvé ve své historii, neponechal nic náhodě a s přípravou začal v dostatečném předstihu.

Již během uplynulého léta probíhaly práce na úpravách sportovišť, které si zápolení malých olympioniků vyžádá. Jednotlivé areály prošly terénními i stavebními úpravami, jejichž pokrok si zástupci Karlovarského kraje v srpnu prohlédli v doprovodu garanta za snowboarding Miroslava Schimmera.

Jako první se inspekce dočkala Skiarena v Oberwiesenthalu, kde právě probíhala stavba nové střelnice. V areálu na Neklidu se organizátoři chystají na sporty, jako je snowboarding, skicross a alpské lyžování. Krajská výprava navštívila i nedalekou Jahodovou louku. Zde, nedaleko známého Božídarského rašeliniště, najdou zázemí běžci na lyžích. Pro účely olympiády byly realizovány terénní úpravy a staví se budovy pro rozhodčí a skladovací prostory.

Hry IX. zimní olympiády dětí a mládeže se v Karlovarském kraji uskuteční v druhé polovině ledna, zahajovací ceremoniál se odehraje 19. ledna v multifunkční KV Areně.

Další snímky z letní návštěvy sportovišť naleznete ve fotogalerii