Nejúspěšnější olympiáda za dlouhou dobu, hodnotí výkony vedoucí zlínské výpravy

Nejúspěšnější olympiáda za dlouhou dobu, hodnotí výkony vedoucí zlínské výpravy

Reprezentace Zlínského kraje zaznamenala na letošní letní Olympiádě dětí a mládeže celou řadu úspěchů. Z medailí se sportovci oblékající žluto-modré trikoty radovali dohromady v deseti soutěžních disciplínách. Z toho bylo 13 zlatých, 9 stříbrných a 24 bronzových. Takový zisk cenných kovů stačil v celkovém součtů na 283 bodů. Ty výpravu vynesly na šesté místo v celkovém hodnocení celé olympiády.

Nejlepším olympionikem se stal plavec

„Naším nejúspěšnějším sportovcem na těchto olympijských hrách byl jednoznačně Kryštof Bursa,“ vyzdvihl v závěrečném hodnocení pětinásobného medailistu Duda. Talentovaný zlínský plavec získal na letošních LODM dvě zlaté, jednu stříbrnou a dvě bronzové medaile. Celkově v plavání výprava Zlínského kraje vybojovala hned 18 medailí.

Povedená atletika

„Atletika předčila naše očekávání,“ hodnotil vystoupení a výkony atletů Duda. Ti posbírali celkem devět medailí. Vůbec nejúspěšnější pak byla Adéla Hanáková, která z olympiády veze jednu zlatou a dvě bronzové.

Gymnastické týmy se radovaly z prvních a třetích míst

„Dopadlo to výborně, kluci mají zlatou medaili, i když se vůbec nevědělo, jestli budou moci do závodu nastoupit,“ glosovala trenérka Juřičková vítězství svých svěřenců ve skocích na trampolíně. Ti v synchronní kategorii vybojovali i přes zranění Jana Enšpígla zlatou medaili. „Náš původní cíl byl, ještě bez zranění, že bychom mohli získat bronzovou, že pak získáme zlato jsme vůbec nečekali,“ uzavřela hodnocení.

Zlínskému kraji se dařilo i v tradičních gymnastických soutěžích. V těch se z medailí radovali Tamara Kalašová a Jonáš Daněk. Chlapci pak ještě zaznamenali bronzovou medaili v družstvech.

„Za nás trenéry můžu říct, že panuje rozhodně spokojenost. Holky předvedly maximální výkony, které mohly. Navíc v tom složení, ve kterém byly,“ zhodnotila výkon zlínského gymnastického týmu Kalašová.

Zlatá tenisová tečka

O poslední medaili z letošních LODM se postarala dvojice tenistů ve složení Jan Hrazdil a Daniel Vašenka. Těm se ve finále chlapecké čtyřhry podařilo přetlačit rivalskou dvojici z kraje olomouckého.

„Víme, že jsme hráli dobře a předvedli dobrý výkon. Během zápasu tam proběhlo trochu přátelského hecování,“ hodnotili svůj zlatý zápas oba tenisté.

Autor: Jan Meichsner - člen programu Mladí novináři na ODM 2019