Mladičký tenista má již velké vyhlídky do budoucna, láká ho i fyzioterapie

Filip Košarko z Karlovarského kraje se po prohraném zápase o třetí místo čtyřhry svěřil, že má o své budoucnosti zcela jasno. Kdyby nevyšla kariéra profesionálního tenisty, chtěl by být fyzioterapeutem.

Rád provozuje i fotbal, či basketbal, nejvíce se ale věnuje sportu s raketou v ruce. „Sestra hrála tenis také, takže to rodiče zkusily i se mnou,“ prozradil na kurtu emotivní mladík.

Cíle u takové tenisty jsou samozřejmě ty nejvyšší, zároveň se však tento sportovec dívá do budoucna i jiným směrem a jak sám říká: „Kdyby náhodu nevyšla má tenisová kariéra, chtěl bych jít na fyzioterapeuta. Myslím, že tohle by mě hodně bavilo“.

Jedenáctiletý mládežník má i jeden velmi zajímavý koníček. „Baví mě sbírat historické rakety a dokonce vlastním jednu vzácnou z roku 1910,“ odpovídal nám.

Filip Košarko patří k velkým talentům českého tenisu, na medailový úspěch z letní Olympiády dětí si však ještě musí počkat.

Zápas o třetí místo se začal vyvíjet příznivěji pro karlovarskou dvojici, ta první set vyhrála 6:2 a vypadalo to i na medaili. Ve druhém setu se vedoucímu týmu přestalo dařit a Liberečtí druhý set získali také v poměru 6:2. „Soupeř se ve druhém setu hodně zlepšil a my se naopak trápili,“ uvedl talentovaný Filip.

Na řadu přišel až Match-Tie-break a v napínavém konci byli šťastnější hráči pořadatelského kraje olympiády. Filip s parťákem Honzou Psotou museli tedy pouze pogratulovat soupeřům. „Taková porážka mrzí, ale úspěch to je pro nás přesto velký,“ říkal.

Autor: Josef Prášek - člen programu Mladí novináři na ODM 2019