Trojí síla florbalistek: Sestry dotáhly svůj tým ke zlatu

Trojí síla florbalistek: Sestry dotáhly svůj tým ke zlatu

Potřebují Středočešky podržet klíčovým zákrokem? Míček lapí Kuchařová. Je nutné rychle rozehrát z obrany? Šikovné ruce předvede Kuchařová. A když se rodí velká šance? Suverénně ji promění Kuchařová. Tak jako ve finále turnaje florbalistek na Olympiádě dětí a mládeže. V něm nadaná trojčata výrazně pomohla svému výběru ke zlaté medaili.

„Vítězství na Olympiádě je nejlepší pocit, co jsem kdy zažila. Jsem na holky hrdá,” smála se Adéla. „Vůbec jsme nečekaly, že to takhle může dopadnout,” přidaly se Hana se Zuzanou.

Adéla, Zuzana, Hana…? Kdo je vlastně kdo v téhle florbalové rodině?

Možná je čas se představit, protože i ve finále proti Olomouckému kraji při vítězství 5:3 hrály klíčovou roli.

Za nejmladší z trojčat, útočnici Adélu, mluví především statistiky. S bilancí devíti gólů a šesti asistencí se zařadila mezi nejproduktivnější hráčky turnaje. I ve finále se prosadila: rychlým švihem z prostoru před brankou vyrovnávala na 1:1.

Prostřední Zuzana sice nastupuje v obraně, ale i ji to táhne do útoku. A i když si ve finále plnila spíš defenzivní povinnosti, na Adélu navázala, krátce po její trefě posunula gólem výběr blíž k vítězství. „Jsme propojené, víme o sobě, i když se nevidíme,” pochvalovala si.

Hana jistí mladší sestry z brankoviště. Než do druhého poločasu přepustila místo kolegyni, několikrát se před přestávkou zaskvěla pohotovými zákroky, díky nimž Středočešky neztratily vedení. „Ještě za stavu 2:1 to bylo těžké,” líčila.

Potom už Středočeské hráčky odskočily na 5:1, soupeřky jen dvakrát snížily.

Na tribuně tak mohli slavit pyšní rodiče Kuchařovi. „Cítíme se úžasně, Olympiáda je top úspěch,” radoval se táta. „S manželem vidíme, jak chtějí holky strašně hrát, takže se jim snažíme vyhovět a pomoci, aby se na florbal mohly plně soustředit,” doplnila maminka.

„Staly se klíčovým článkem sestavy,” chválil děvčata i trenér Lukáš Netrefa, „ale prvním bodem, který jsme si museli před hrami splnit, byla týmovost.”

Proto střídal brankářky v celém turnaji po jednotlivých zápasech, i finále mezi ně rozdělil spravedlivě po poločasech. „S druhou gólmankou Mončou se vždycky podporujeme,” potvrdila Hana. Tým spojil i společný rituál, který dodržoval před každým utkáním. „Vymyslely ho holky z Tigers. Zatancovaly jsme si a to nás motivovalo vyhrát,” uvedla Adéla. A když hráčky ovládly finále, po závěrečné siréně vytvořily i s trenéry oslavný kroužek, ze kterého tryskala radost.

Liberecké florbalové finále dívek ovládl týmový výkon. Však se také pod pět gólů podepsalo pět různých střelkyň.

Ale i tak díky dvěma rodinným zásahům a opoře v brance vyniká ve výsledkové listině i na soupisce právě jedno příjmení.

Autor: Adam Weidenthaler - člen programu Mladí novináři na ODM 2019