Do finálového zápasu daly vše, ze stříbra zklamané nejsou

Vypadalo to na jasnou záležitost. Florbalistky Olomouckého kraje prohrávaly ve finále už 1:5, ale zápas nevzdaly a stáhly manko na dvoubrankový rozdíl. Více už nestihly, přesto říkají: „Nemáme se za co stydět.“

„Při každém zápase jsme až do konce držely jako tým. Vždycky jsme se vyhecovaly a šly do toho společně,“ hodnotí průběh Olympiády útočnice stříbrného týmu Tereza Hlaviznová.

Za své stříbro vděčí týmové hře. Před ODM by umístění do první pětky braly všemi deseti, medaile jen nadplán.

„Je skvělé hrát bok po boku se svýma kamarádkama, dávat spolu góly a sdílet zážitky,“ říká Tereza.

Turnaj hodnotil kladně i trenér týmu Martin Pejzl. „Nemáme se za co stydět,“ tvrdí. A finále? „V běhu byly soupeřky lepší, v technice to bylo zhruba nastejno.“

Již před zápasem o titul se tribuny liberecké arény otřásaly pod skandováním fanoušků. Dva tábory, středočeský a olomoucký, s burácením přivítaly své týmy. V prvních minutách se předvedl tým z Moravy, myslel si, že má vyhráno a polevil. Obratem dostal první a vzápětí i druhý a a třetí gól.

„S holkama jsme si řekly, že do toho jdeme na plno. Daly jsme sice první gól, ale pak jsme zaspaly,“ popisuje Tereza.

Ani druhý poločas nevypadal pro Olomoucký kraj nadějně. Holky to však nevzdaly. Po pátém gólu v jejich síti si vzaly time out a po poradě s trenérem skórovaly. Dvě minuty před závěrem zápasu se jim akce podařila zopakovat. Stav 5:3 pro Středočeský kraj pak setrval až do konce.

Ale na Olomoucké straně byste slzy smutku nenašly.

Autor: Štěpánka Badinová - členka programu Mladí novináři na ODM 2019