Z lyží na fotbal. Všestranná sportovkyně zvládá kombinovat dva sporty

Z lyží na fotbal. Všestranná sportovkyně zvládá kombinovat dva sporty

Tak tomu se říká sportovní talent. Markéta Štefanová z Libereckého kraje vybojovala během loňské zimní Olympiády dětí a mládeže v běžeckém lyžování čtyři medaile a na akci pro sportovní naděje teď startuje znovu. Jako fotbalistka.

„Taťka trénuje fotbal, mamka rekreačně běhá nebo jezdí na kole. Sportují také oba bráchové,“ vysvětluje svoji všestrannost.

„Stejně jako u lyžování, i na fotbale máme takovou rodinu,“ říkala spokojeně. „Spoluhráčky si mě trochu dobíraly, když se dozvěděly, že se mnou chcete dělat rozhovor,“ zasmála se.

Kromě běžeckého lyžování a fotbalu se Markéta věnuje i lyžařskému orientačnímu běhu. „Když jsme tu letos jako tým, je to úplně jiné než závodit jako jednotlivec,“ porovnávala zkušenosti z ODM, „třeba zahájení bylo docela stejné a víc se mi líbilo to letošní. I kvůli tomu, že jsme byli v domácím prostředí,“ pochvalovala si nadějná sportovkyně.

A i díky domácímu prostředí se Markéta mohla v Liberci spolehnout na podporu z hlediště. Například při středečním utkání ji byl podpořit tatínek.

Sportoují i její sourozenci. Oba dokonce na mládežnické olympiádě startovali. „Dařilo se jim. Vyhráli ve smíšené štafetě a každý bral ještě individuální medaili. Sice jsem jich měla víc, ale nepopichovala jsem je,“ smála se.

Autor: Adam Pavlíček - člen programu Mladí novináři na ODM 2019