Dobrý výkon na postup nestačil. Máme ještě na čem pracovat, vědí florbalisté z Vysočiny

Dobrý výkon na postup nestačil. Máme ještě na čem pracovat, vědí florbalisté z Vysočiny

Někteří spadli na zem a skrývali hlavu v dlaních. Dřeli a velkému favoritovi zápasu srdnatě vzdorovali, nakonec vše skončilo vysokou porážkou. Florbalisté z Vysočiny sice neprošli do bojů o medaile, i tak je pro ně postup do čtvrtfinále na ODM velkým úspěchem. Hráči pocházející z regionu, ve kterém žádný tým nehraje elitní soutěže, odvedli kus poctivé práce. Ale další je ještě čeká.

„Na začátku to byl z naší strany skvělý florbal. Potom ale přišla chvilková ztráta koncentrace a následně jsme už bohužel nestíhali,“ hodnotil čtvrtfinálový duel trenér výběru Vysočiny Jan Třískala.

„První část byla dobrá. Pak jsme ale dostali dva góly rychle za sebou a opustili to, co jsme měli hrát,“ mrzelo útočníka Patrika Minaříka. „Trošku už také začaly docházet síly. Hrajeme už tři dny v kuse, pokaždé několik zápasů, teď se k tomu ještě navýšil hrací čas,“ dodal.

Po nadějném začátku tak přišla kanonáda soupeře z Moravskoslezského kraje. Několika brankami v rychlém sledu rozhodli zápas jednoznačně na svou stranu.

„Je škoda, že jsme se na začátku nedostali do vedení. Navíc brankář soupeře byl výborný, chytil nám několik šancí. Určitě ještě máme na čem pracovat,“ navázal na svého spoluhráče kapitán týmu Martin Kršek.

„Olympiádu dětí a mládeže jsme vzali tak, že nám jde hlavně o rozvoj hráčů. Čtvrtfinále je skvělá zkušenost a výborný úspěch. Nemám klukům co vytknout, ba naopak,“ chválil své svěřence kouč Třískala.

Právě on vedl minulé florbalové vítěze ODM ze Středočeského kraje před dvěma lety v Brně. „Jedná se o dva rozdílné týmy, ale snažíme se klukům předat to, co nám fungovalo na minulé olympiádě,“ podotýká trenér, který se na Vysočině věnuje výběrům talentované mládeže.

Jedná se o region, kde florbal nepatří mezi nejrozvinutější sporty. Žádný z vysočinských týmů nehraje elitní mužskou nebo ženskou soutěž. To by chtěli tamní florbalisté do budoucna změnit.

„Je to škoda, že se na Vysočině nehraje Superliga mužů nebo extraliga žen. Oddíly musí nyní změnit tréninkový proces tak, aby v budoucnu mohli hrát top florbal. My se jim v tom snažíme maximálně pomoct. Například tok peněz na výchovu mládeže se nyní pro Vysočinu posunul velmi pozitivním směrem, teď musíme co nejlépe spolupracovat s jednotlivými kluby,“ říká Třískala a dodává: „Máme před sebou ještě hodně práce.“

Autor: Jiří Vokřál - člen programu Mladí novináři na ODM 2019