Medailový hattrick! Stolní tenistka Sazimová má kompletní sbírku medailí

Medailový hattrick! Stolní tenistka Sazimová má kompletní sbírku medailí

I ve stolním tenise, respektive soutěži družstev mladších žákyň, jsou již medaile rozdány. Stříbrná medaile putuje do Královéhradeckého kraje, který ve finále podlehl Středočeškám poměrem 1:3. Po prohře byste našly zklamané tváře u Adély Sazimové, tak i její parťačky, marně. Sazimová totiž stříbrem zkompletovala svůj medailový hattrick.

„Myslím si, že to byl úspěšný turnaj,“ culila se.

Při svém druhém startu na ODM získala tři medaile, což byl oproti předchozí letní olympiádě velký skok dopředu, neboť tam vyšla medailově naprázdno. Už před začátkem finále družstev měla na svém kontě bronzovou medaili ve dvouhře, zlatá medaile přišla v mixu, kde musel rozhodnout až pátý set, ve kterém se ustálilo skóre na konečném výsledku 14:12. „To jsem vůbec nečekala,“ říká.

Den poté čekal na stolní tenistky poslední den celého turnaje. Na otázku, jestli je tento turnajový způsob pro hráčky fyzicky náročný, řekla Sazimová stroze: „Nemyslím si, že by to bylo nějaké náročné.“

Přes dva kraje, Karlovarský a Zlínský, se dostaly reprezentantky devátého největšího kraje do finále. V něm po prvních dvou zápasech byl stav nerozhodný, Středočešky se dostaly prvním měřením sil do vedení, které ale smazala Vendula Šichanová v tom následujícím. Klíčovou části zápasu se ukázal třetí souboj v pořadí, což byla čtyřhra.

Ta nabídla vyrovnaný první set se šťastným koncem pro Královéhradecký kraj, zbytek klání byl ale v režii Středočešek. „Finále se zlomilo ve čtyřhře, tam jsme měli vyhrát. Pak už to bylo náročné otáčet,“ věděla žákyně základní školy v Opočně.

Přesto panovala po prohře spokojenost, u dvanáctileté stolní tenistky to bylo umocněno ještě tím, že na důležitých akcích v sezoně nebyla se svým výkonem spokojena. „Na bodovacích turnajích a mistrovství republiky se mi nedařilo, proto jsem za úspěch ráda.“

Spokojenost byla i na straně trenérky. „Holky vyhrály první dvě kola lehce, poměrem 3:0. Až ve finále narazily na velice těžké soupeřky a prohrály. Je to pro ně škoda, ale stříbrná medaile se počítá a jsme za ní rádi,“ udělala tečku za celým turnajem.

Autor: Tomáš Kalas - člen programu Mladí novináři na ODM 2019