Florbalové derby ovládl Pardubický kraj. Je to euforie, radoval se kapitán Drahný

Florbalové derby ovládl Pardubický kraj. Je to euforie, radoval se kapitán Drahný

Doteď jim na Olympiádě dětí a mládeže nevyšel ani jediný zápas, až v bojích o konečné umístění si florbalisté z Pardubického kraje spravili náladu. Navíc se vytáhli proti rivalovi z Královehradeckého kraje. „Je to velká euforie. Jsem spokojený za celý tým, protože jsme konečně prolomili naši neschopnost,“ prohlásil kapitán Lukáš Drahný po vítězství 2:1.

A právě on, jako správný lídr, zápas rozhodl. Ve druhé části za smírného stavu 1:1 si naběhl do volného prostoru, počkal na ideální příhravku Lukáše Říhy a zakončil prudce pod břevno. „Míček mi skvěle naservíroval, už jsem jenom slízl smetánku,“popisoval Drahný.

„Můžeme slavit první výhru na turnaji, ještě k tomu proti rivalovi. Ty kluky známe. Třeba já jsem proti většině z nich odehrál v sezóně 20 utkání, takže je známe jako vlastní boty.“

Přitom na vítězství v ceněném derby to dlouho nevypadalo. Hradecký tým totiž hlavně ze začátku dostál slovům trenéra Filipa Huška: „Myslím, že budeme rychlejší a soupeř bude chybovat. Budeme určitě aktivnější.“

Byli. A jen díky zákrokům brankáře Jana Matějky nenarostla ztráta pardubického výběru po prvním poločase na víc než jeden gól. Také v druhé půli byl oporou, výhru 2:1 uchránil i při velké šanci osm vteřin před koncem. Z mnoha střel nestačil jen na ránu pod břevno po přihrávce z rohu.

„Měli jsme tlak, jenže brankář hostů chytal skvěle. Ale ty odražené střely jsme měli dorážet. Chyběla nám větší aktivita před bránou,“ líčil královéhradecký kapitán Filip Nerad.

„Byli v první polovině lepší, ale my jsme to skvěle odbránili,“ uznal i pardubický trenér Ladislav Štancl.

Proto o přestávce burcoval: „Nesmíme ztrácet míčky ve středu hřiště. Musíme být aktivnější.“

Jeho slova zabrala. Mladí florbalisté z Pardubického kraje si ve druhém poločase vytvořili velký tlak. „Konečně jsme hráli týmově,“ pochvaloval si Štancl. Jeho tým nejprve srovnal na 1:1.

A pak přišla chvíle pro kapitána.

Autor: Jan Krejsa - člen programu Mladí novináři na ODM 2019