Já jsem o něco lepší ve střelbě, ségra zase v běhu, říká šikovná karlovarská biatlonistka

Já jsem o něco lepší ve střelbě, ségra zase v běhu, říká šikovná karlovarská biatlonistka

Dvojčata Drobná v prvním soutěžním dni bojovala v letním biatlonu a během závodu se zdálo, že se Karlovarská výprava dočká první medaile na Letní olympiádě dětí a mládeže. Jenže poslední startující soupeřky byly lepší a bylo z toho 6. a 14. místo. Potěšující tak mohlo být pro Terezii účast na vyhlašování, kde se setkala s osobnostmi biatlonu.

Běžně se v létě soutěží na kolečkových lyžích, tentokrát tomu tak nebylo a biatlonisty čekal klasický běh na dva kilometry.

Závod se více povedl Terezii, která jednu dobu byla dokonce na medailových pozicích. Jakmile doběhla do cíle, samotná biatlonistka věřila v medaili, protože závod odstřílela bez jediné chyby.

„Doufám, že z toho bude bedna. I přes to, že jsem neměla úspěšný každý nástřel, tak střelba mi vyšla a celkově závod hodnotím dobře. Povedl se mi a jsem za to moc ráda,“ hodnotila mládežnice krátce po doběhnutí do cíle.

Musela ještě v napětí čekat na své soupeřky a na oficiální výsledky. Dlouho to vypadalo velmi nadějně, ale své první medaile se Karlovarský kraj pro pondělní den nedočkal. Zmíněnou biatlonistku předstihlo pár jejich soupeřek a bylo z toho 6. místo. „Možná jsem umístění čekala o něco lepší, ale i tak jsem za to ráda. Nechybělo moc,“ prozradila dívčina se startovacím číslem 67.

Její sestře Viktorii se povedl především běh, horší to bylo ve střelbě, kde třikrát chybovala a doběhla na 14. pozici. „Jsou šikovné v obou prvcích, o něco lepší střelbu má spíš Terezie, ale Viktorie je velmi nadaná na běh," řekl kamarád obou dívek a zároveň biatlonista v kategorii starších chlapců Tomáš Jirásek. I samotné dívky tuto informaci potvrdily.

Chvilkové zklamání napravila účast Ondřeje Moravce a Veroniky Vítkové. Na slavnostním vyhlašování dostali diplomy i sportovci do šestého místa, takže mladé Terezii gratulovali i oni.

„Ceremoniál byl bezvadný, potěšilo mě nejvíc, že mi gratulovali tak skvělí lidé. Oba jsou mými velkými vzory, ale tím největším idolem je Martin Fourcade,“ svěřila se na závěr talentovaná dívka.

Autor: Josef Prášek - člen programu Mladí novináři na ODM 2019