Bratr olympijského vítěze vlajkonošem! Pražané chtějí zaútočit na zlato

Bratr olympijského vítěze vlajkonošem! Pražané chtějí zaútočit na zlato

Od roku 2015 se hlavní město Praha pravidelně umísťuje na stříbrné pozici. Na letošní letní Olympiádě dětí a mládeže však chce bojovat o příčku nejvyšší. Do Liberce proto vysílá ambiciózní výpravu čítající 251 sportovců.

„Nepodařilo se nám obsadit disciplínu triatlon v kategorii starší žákyně. Velké problémy jsme měli i s obsazením street artu, ale nakonec máme žáka Střední průmyslové školy grafické,“ okomentovala vedoucí pražské výpravy Romana Beková složení týmu. Mladé sportovce pak bude do Liberce doprovázet 47 trenérů a 2 vedoucí, celkem se tedy z Prahy vydá 298 osob.

„Vlajkonošem naší výpravy bude Tomáš Svoboda, bratr olympijského vítěze v moderním pětiboji Davida, sám úspěšný triatlonista,“ prozradila před startem olympiády Romana Beková.

A možná i jeho tituly poslouží pražským reprezentantům coby inspirace a vzor. Svoboda totiž během své kariéry získal řadu cenných kovů z triatlonu, biathle, aquatlonu a kvadriatlonu.

Praha má naděje v atletice, cyklistice, judu a možná i gymnastice. „V kolektivních sportech věříme především basketbalu, ale také florbal by mohl být na nejvyšších stupních. Slibně vypadá i beachvolejbal,“ zhodnotila vyhlídky týmu jeho vedoucí.

Pozornost si zaslouží ale i Thomas Kroa, který je nominován v lezení na obtížnost. A mezi účastníky se nachází i jedno slavné příjmení. Za hlavní město totiž bude závodit Kateřina Šebrlová, dcera Romana Šebrleho, jednoho z nejúspěšnějších desetibojařů české historie a olympijského vítěze. Kateřina je nominována hned ve dvou disciplínách – v atletice a fotbalu.

Cíl Pražanů je tedy před zahájením soutěží vcelku jasný, hlavní město chce opanovat celkové pořadí krajů. „Ambice máme nejvyšší, budeme útočit na zlato. Zatím jsme totiž hodně krát zůstali o stupínek níž,“ dodala Beková.

Autor: Pavlína Vítková - členka programu Mladí novináři na ODM 2019