PŘEDNÁŠKA: Obsahují doplňky stravy zakázané látky?

PŘEDNÁŠKA: Obsahují doplňky stravy zakázané látky?

Říká se, že se strava podílí na výkonu sportovce až z 80 %. Je tomu opravdu tak? Jaké nejčastější mýty o výživě kolují mezi sportovci? A v jakých doplňcích stravy byste nečekali zakázané látky? Odpovědi na tyto otázky zjistíte na přednášce, která se koná v úterý 21. května od 16.30 hodin ve Velké aule na Technické univerzitě v Liberci.

Přednáška na téma: Zásady sportovní výživy a správného využívání nutričních doplňků s ohledem na nebezpečí dopingu.

Výživa sportovců, především dospívajících, může ovlivnit nejen jejich výkon, ale i fyzické a psychické zdraví. O užívání doplňků stravy to pak platí dvojnásob. Nesmírně důležitý je výběr vhodných suplementů, ale i množství a načasování s ohledem na výkon. V některých doplňcích stravy se přitom mohou vyskytovat i zakázané látky. Jaké to jsou? A hrozí po jejich užívání obvinění z dopingu? Všechny otázky zodpoví návštěvníkům přednášky odborníci, kteří se dlouhodobě zabývají nutričním poradenstvím vrcholových sportovců.

Prvním přednášejícím je prof. MUDr. Libor Vítek, PhD., MBA, klinický biochemik a odborný konzultant ČOV v rámci projektu TOP TEAM. Druhým přednášejícím bude RNDr. Pavel Suchánek, člen týmu pražského IKEMu, jehož specializací je výzkum vlivu výživy a pohybu na snížení rizika vzniku obezity. Současně působí jako odborný garant stravovacího programu fotbalových akademií FAČR. O boji proti dopingu pak promluví Mgr. Michal Polák, zástupce antidopingového výboru v iNADO v Lausanne a člen expertní komise pro vzdělávání Rady Evropy.

Kdy? V úterý 21. května od 16.30 do 18.30 hodin ve Velké aule Technické univerzity v Liberci, v budově G, Univerzitní náměstí 1410/1 Liberec.

Vstupné je zdarma. Nutná je předchozí registrace na odkaze: REGISTRACE NA PŘEDNÁŠKU

Nenechte si ujít ani naši poslední přednášku! V úterý 11. června se budeme bavit na téma: Odemykání dětského potenciálu z pohledu rodičů a trenérů aneb Jak vést dítě ke štěstí a úspěchu