ODM je skvělý způsob, jak natáhnout děti ke sportu, říká biatlonista Lejsek

ODM je skvělý způsob, jak natáhnout děti ke sportu, říká biatlonista Lejsek

Marek Lejsek, bývalý trenér české biatlonové reprezentace B-týmu muži navštívil v rámci připrav na IX. hry letní olympiády dětí a mládeže Základní školu Šumavská v Jablonci na Nisou, kde aktivně vedl hodinu tělesné výchovy žáků 6. a 7. tříd.

Marku, dnes jste vedl hodinu tělesné výchovy na Základní škole Šumavská v Jablonci nad Nisou v rámci příprav na IX. hry dětska mládeže, které se budou konat v Libereckém kraji v červnu. Jak se Vám hodina líbila a jak jste si ji užil?

Hodina byla velmi zajímavá, vzpomněl jsem si zase na roky, kdy jsem dělal tyhle přípravy do škol. Bylo to opravdu fajn, děti byly nadšené, šikovné, takže za mě se to určitě povedlo.

Jak moc je z Vašeho pohledu důležité, aby se konaly pro děti akce podobného formátu jako je právě dětská olympiáda dětí a mládeže?

V dnešní době se celkově pohyb dětem vytrácí, takže akce podobného stylu určitě kvituji. Olympiáda dětí a mládeže je opravdu skvělý projekt a není to jen o tom, jestli to dítě vyhraje nebo je v poli poražených, ale spíše o to, že se děti natáhnou k tomu sportu, ukážou se jim například nějaké netradiční sporty, které je nadchnou a můžou se jim do budoucna věnovat. Myslim, že se jedná opravdu o dobrý projekt a jenom víc takových.

Vzpomínáte si jak probíhaly Vaše hodiny TV ve škole a jaký vidíte rozdíl mezi dneší výukou tělesné výchovy a tím dřívějším?

Jasně, vzpomínám si jak vypadaly moje hodiny TV ve škole. Dneska je celkově více možností, než bylo dříve. Vznikla spousta nových druhů sportů a celkově dalších činností. Ty naše hodiny byly takové skromnější. Chodil jsem naZákladní školu do Janova, kde jsme pilovali od gymnastiky, přes míčové hry až po atletiku, běžecké lyžování, sjezdové lyžování, takže tam jsme ty hodiny TV měli poměrně pestré. Úplnou představu o tom, jak probíhají momentální hodiny tělesné výchovy, úplně tak nemám, ale pevně věřím, že nejsou pouze o fotbalu či florbal

Budete sledovat ODM 2019, která proběhne letos v Libereckém kraji?

Určitě sledovat dětskou olympiádu dětí a mládeže budu, minimálně biatlon mě určitě zajímá, takže se půjdu podívat na letní biatlon a pokud budu mít čas, tak se rád zajdu podívat i na jiné sporty.

Co byste popřál dětem, které se budou účastit ODM 2019?

Všem sportovcům dětské olympiády dětí a mládeže bych popřál, ať si to užijí, vše ve zdraví přežijí a hlavně, ať z toho mají radost.