Jeho vzorem je Ondřej Moravec. Biatlonista na ODM nemá konkurenci

Jeho vzorem je Ondřej Moravec. Biatlonista na ODM nemá konkurenci

Výprava Královéhradeckého kraje sbírá na ODM jednu medaili za druhou a útočí na první místo v pořadí krajů. Hned dva nejcennější kovy získal Antonín Hron. Nadaný biatlonista v letohradském areálu nemá konkurenci.

Antonín s velkým přehledem vyhrál sprint i závod s hromadným startem. „Jsem opravdu spokojený. Vůbec jsem nečekal, že to půjde takhle dobře,“ přiznal s hrdostí král biatlonových závodů mladších chlapců. „Znamená to pro mě strašně moc.“

Úspěch Královéhradeckého týmu podtrhl Hronův kolega Lukáš Kulhánek, který v obou individuálních závodech doběhl druhý. „Lukáš byl vždycky dobrý. Jsme velcí kamarádi. Trénujeme spolu a jezdíme na stejné závody. Je fajn, že také získal medaili,“ potěšil Hrona.

Přípravu dvojnásobného šampiona přitom provázely obavy. Klimatické podmínky ho děsily, ale nakonec mu v cestě za druhým zlatem nezabránily. „Bál jsem se, že budou horší stopy. Nakonec to ale bylo dobré,“ vyjádřil se Hron o dopadu vysokých teplot na letohradskou trať.

Mládežnický biatlon má svá specifika a od toho dospělého je v mnoha ohledech odlišný. Hron opírá své výkony především o kvalitní běžeckou část. „Hlavní je rychle běžet, ale samozřejmě střelba je rozhodující.“

Jeho dvě zlaté medaile jsou velkým příslibem do budoucna. Jednou třeba bude vítězit jako jeho hrdinové. „Rád se dívám na české závodníky. Asi nejradši mám Gabrielu Koukalovou a Ondru Moravce. Chtěl bych být jako oni,“ přál by si vrchlabský biatlonista.

Autor: Jan Kousal - člen programu Mladí novináři na ODM 2018