Na ODM 2018 se podílejí i vězni z Pardubic, šijí malé klokany

Na ODM 2018 se podílejí i vězni z Pardubic, šijí malé klokany

Na pořádání Olympiády dětí a mládeže 2018 se podílejí desítky až stovky lidí z různých oblastí po celé republice. V Pardubickém kraji se dokonce do příprav zapojili i vězni z Pardubic, kteří při pracovní terapii šijí látkové olympijské maskoty. Bibi Olympia tak kromě živé předlohy bude mít i svou zmenšenou verzi.

„Vězni z pardubické věznice vyrobí pro potřeby ODM 2018 přibližně 200 kusů klokanů. Počet je maximální možný, který jim dovolují jejich kapacity,“ uvedl předseda organizačního výboru ODM 2018 a radní Pardubického kraje René Živný s tím, že klokaní zakázka by měla být kompletní na začátku ledna.

„Část klokanů bude zhotovena ze zbytků látek, takže někteří malí maskoti budou unikátní. Zbývající část bude vyrobena ze světlé flanelové látky, kterou pro potřeby této zakázky dodal věznici Pardubický kraj,“ informoval René Živný. Maskot bude v při příležitosti Olympiády dětí a mládeže 2018 sloužit jako dárek a také jako odměna v soutěžích.

Proč je v Pardubickém kraji, který je díky Velké pardubické spojen spíše s koňmi, maskotem zrovna klokan, si můžete přečíst zde. Jeho grafickou podobu a následně také kostýmy vytvořili žáci a učitelé Střední školy uměleckoprůmyslové v Ústí nad Orlicí.