Roadshow po olympijských městech: Bibi Olympia rozdávala perníky v Ústí nad Orlicí a Chocni

Roadshow po olympijských městech: Bibi Olympia rozdávala perníky v Ústí nad Orlicí a Chocni

První adventní neděle je ve většině měst a obcí tradičně spojena s vánočními akcemi či rozsvěcením stromků. Bylo tomu tak i v Ústí nad Orlicí, kde na Mírovém náměstí prodávaly své výrobky městské neziskové organizace. A jelikož je Ústí nad Orlicí jedním z měst, které jsou do projektu Olympiády dětí a mládeže 2018 (ODM 2018) zapojeny, nechyběla na akci ani Bibi Olympia, klokaní maskot olympiády. Neuběhly ani dva celé dny a olympijské perníky si mohli zájemci vychutnat také v Chocni.

„Je důležité, aby se lidé v lokalitách, kde se olympiáda uskuteční, o této akci dozvěděli a v ideálním případě ji přišli navštívit. Chceme na olympiádu nalákat hlavně děti, a proto u našeho stánku nechybí maskot, který rozdává perníky a rád se se zájemci vyfotí. Jsme velice vděční starostům měst, že nám umožnili se jejich předvánočních akcí zúčastnit,“ řekl René Živný, předseda organizačního výboru ODM 2018 a radní Pardubického kraje.

Ústí nad Orlicí a Choceň byly první zastávky olympijské roadshow. Bibi Olympia dále zavítá do Litomyšle (9. 12.), Letohradu (12. 12.) a ve dnech 20. a 21. 1. 2018 se představí v Paláci Pardubice. Tím doprovodné akce před začátkem Olympiády dětí a mládeže 2018 nekončí. Během prosince a ledna se na některých školách v olympijských městech uskuteční přednášky a podpisové akce se světově známými sportovci.