Zažijte olympijskou atmosféru na ODM 2018!

Zažijte olympijskou atmosféru na ODM 2018!

Začátek roku 2018 bude ryze olympijský. Ty největší sportovní hvězdy se sice setkají v daleké Jižní Koreji, ale ty nejtalentovanější mládežnické naděje se už 28. ledna potkají v Pardubicích. A následně se rozutečou po celém Pardubickém kraji. Po 15 letech se zde uskuteční Olympiáda dětí a mládeže, největší tuzemská sportovní akce pro starší žáky a žákyně, kde bude více než 1300 mladých sportovců bojovat v 11 sportovních disciplínách o 127 sad medailí. Neúspěšnější kraj si odnese pohár pro vítěze. Buďte u toho také a zažijte na vlastní kůži olympijskou atmosféru!

ODM 2018 už zná svůj jízdní plán. V neděli 28. ledna se všichni sportovci i s trenéry a doprovodem sjedou do pardubické Tipsport areny na slavnostní zahajovací ceremoniál. Od pondělí 29. ledna pak startuje olympijské zápolení naostro. Navnaďte se na příští zimní Olympiádu dětí a mládeže videem z té loňské:

Přijeďte i vy zažít tu pravou olympijskou atmosféru

KDY: 28. ledna - 2. února

KDE: Pardubický kraj

ZAHAJOVACÍ CEREMONIÁL: 28. ledna v 15 hodin v pardubické Tipsport areně (vstup zdarma pro veřejnost)

OLYMPIJSKÝ DŮM: Evropské školící centrum v Litomyšli

A víte, proč je maskotem letošní Olympiády dětí a mládeže bílý klokan? Přečtěte si celý příběh.

ODM odvysílá i Česká televize

Olympijské dění mohou sledovat i sportovní nadšenci, kteří se nedostanou přímo na sportoviště. Z vybraných závodů a zápasů se budou vysílat živé přenosy, ze kterých následně Česká televize nabídne i souhrny a reportáže. Samozřejmostí je výsledkový servis na webu www.olympic.cz/odm a na facebookové stránce Olympiáda dětí a mládeže. Pro nedočkavce jsou připravené také virtuální prohlídky olympijských sportovišť.

Kompletní informace a program najdete ZDE.