Maskotem ODM 2018 je klokan. Seznamte se, Bibi Olympia!

Maskotem ODM 2018 je klokan. Seznamte se, Bibi Olympia!

Co by to bylo za olympiádu, kdyby neměla svého maskota? Ani Olympiáda dětí a mládeže 2018 se bez něj neobejde. Možná vás napadlo, že maskotem v kraji, kde se jezdí Velká pardubická, bude kůň, ale tak to není. Maskotem ODM 2018 je klokan a ne jen tak obyčejný.

O pořadatelství nadcházející zimní Olympiády dětí a mládeže se rozhodlo v roce 2016. Shodou okolností se v létě toho roku narodilo v zámeckém parku v Letohradu mládě klokana rudokrkého. Přesněji tedy klokanice. To by ještě nebylo tak neobvyklé, ale naše malá klokanice je navíc albínka, takže na rozdíl od většiny svých klokaních vrstevníků je celá bílá. Liší se dokonce i od svých rodičů, Kuby a Růženky.

Stydlivá a plachá klokanice nás zaujala natolik, že jsme ji vybrali jako předlohu pro maskota Olympiády dětí a mládeže 2018. Už chybělo jen jméno. S tím pomohl známý režisér a herec Jiří Mádl, který klokaní samičku, tedy tu živou, letos v létě pokřtil a pojmenoval Bibi Olympia. Stejné jméno nese i olympijský maskot.

Pro úplnost je třeba ještě uvést, že jeho grafickou podobu a následně také kostým z velké části vytvořili žáci Střední školy uměleckoprůmyslové v Ústí nad Orlicí. Za to jim patří veliké poděkování. A aby se Bibi Olympia hned neokoukala, máme ji speciálně upravenou pro každý sport na ODM 2018. Tak která varianta se vám líbí nejvíce?