Táta na střídačce, synové na hřišti. Basketbalisty Vysočiny táhnou Plášilovi

Táta na střídačce, synové na hřišti. Basketbalisty Vysočiny táhnou Plášilovi

Během osmi hodin odehráli tři zápasy a všechny tři zápasy vyhráli. Basketbalisté z Vysočiny vstoupili skvěle do turnaje na letošní Olympiádě dětí a mládeže. „Kluci hrají s chutí, elánem. Mančaft se postupně dává dohromady a jeho projev se mi líbí čím dál tím víc," říká trenér Václav Plášil. Pochvala patří i jeho synům, v týmu nastupují patnáctiletý Dan a třináctiletý Ondřej.

Jaké to je, když vás trénuje táta?
Dan: Nemám s tím žádný problém, naprosto mi ta situace vyhovuje. Probíráme společně taktiku před zápasem a máme spolu dobrý vztah.
Ondřej: Určitě to má výhodu v tom, že si lépe rozumíme.

Má to i nevýhody?
Dan: Občas jo. Někdy si dovolím odmlouvat, ale tomu se asi nejde vyhnout, patří to k tomu.
Ondřej: Táta nám výjimečně schválně přidává, ale tím je vidět, že to s námi myslí dobře. Ale snaží se mít stejný přístup ke všem hráčům.

Co říkáte na svůj osobní výkon v jednotlivých zápasech?
Dan: V úvodním zápase jsem se cítil skvěle a hrál jsem podle svých představ. Proti Ústeckému kraji jsem odehrál jen první čtvrtinu, pak jsem vzhledem k náročnému programu šetřil síly. Důležitý je hlavně týmový výkon a s ním jsme všichni spokojení.
Ondřej: Spokojený v zásadě jsem, ale někdy se bojím jít naplno do soubojů, protože hraju proti klukům starším o dva roky. Ale to snad brzy přejde a budu pro tým ještě prospěšnějším hráčem.

Jak se vám líbí Olympiáda dětí a mládeže?
Dan: Zatím je to opravdu super, v sobotu jsme si užili zahájení a koncert Slzy, bylo to opravdu skvěle zorganizované. Hned druhý den jsme dobře vstoupili do turnaje, všechny tři zápasy jsme vyhráli, takže si rozhodně nemáme na co stěžovat.
Ondřej: Je to moc pěkná akce!

Sledujte Olympiádu dětí a mládeže na facebooku a na instagramu.

Autor: Stanislav Kučera – člen programu mladí novináři pro ODM 2017