Třikrát stříbrný plavec Matula si na ODM dvakrát vylepšil osobní rekord

Vojtěch Matula je hotovým sběratelem stříbrných medailí. Před dvěma týdny získal jihlavský plavec na letním mistrovství republiky čtyři druhá místa, na Olympiádě dětí a mládeže přidal další tři. Ve skvělé atmosféře brněnského bazénu se Matulovi dařilo na trati 100 a 200 metrů znak a v polohovém závodě na 200 metrů. Před dvěma lety přitom na ODM obsadil nejlépe deváté místo.

Bývá takto bouřlivá atmosféra na plavání obvyklá?

Moc ne, ale rozhodně to není špatné. Celá výprava si fandí navzájem, a to nás žene nás dopředu.

Jak se vám na Olympiádě dětí a mládeže líbí?

Je to super. Ve dvou disciplínách jsem si vylepšil svůj osobák, takže paráda.

Co tedy říkáte na olympijské závody?

Chybí mi odpočinková pauza. Dopoledne máme rozplavbu, odpoledne pak finále. Zaskočilo mě to, nečekal jsem, že budeme mít tak těžký program. Vlastně to tak bylo i na olympiádě před dvěma lety, takže je to tady asi normální.

Kdy jste s plaváním začínal?

Asi někdy v pěti letech v jihlavské plavecké škole. Mamka mě tam dovezla, protože jsem míč moc nemusel. Tak jsme zkusili vodu, a to mi sedlo.

Jaký je váš nejoblíbenější styl?

Prsa.

Proč?

Ani nevím. Začal jsem na nich pracovat jako poslední, protože mi moc nešla. Ale když jsem na jedněch závodech vyhrál právě prsa, tak jsem si je oblíbil a dál jsem je zdokonaloval.