Jediný odpal změnil vše. Šimon Worbis hrdinou

Jediný odpal změnil vše. Šimon Worbis hrdinou

Prohrávat v baseballu na konci druhé směny 0:4 je podobné jako dostat na začátku hokejového zápasu dva rychlé góly. S takovou vyhlídkou šel na pálku Šimon Worbis z Vysočiny. Jediným odpalem však změnil ráz utkání s Jihomoravským krajem.

Worbis sice odpálil míč přímo k soupeři, ale díky chybě v obraně dokázal doběhnout včas na první metu. A jeho spoluhráči na metách mezitím svým doběhem získali pro Vysočinu první dva body. Duel nakonec zvrátili pro sebe a po vítězství 13:11 slavili postup do finále.

Šel jsem do toho naplno a povedlo se,“ vrací se ke klíčovému okamžiku.

Baseball Worbise velmi baví a dokazuje to i na Olympiádě dětí mládeže v Brně. Se svým týmem dokráčel po překvapivé výhře nad týmem Jihomoravského kraje až do finále. Přitom jim vstup do zápasu vůbec nevyšel. Baseballisté Vysočiny prohrávali v polovině druhé směny 0:4 a zdálo se, že soupeři vedení bez problémů udrží. Jenže stačilo jediný povedený odpal a vývoj se zcela otočil.

S dnešním výkonem jsem velmi spokojený, hráli jsme tak, jak jsme chtěli. Především naši nadhazovači předvedli výbornou práci a také v útoku se nám dařilo,“ chválil své svěřence Dominik Doležal. Také Worbis po vyčerpávajícím souboji zářil štěstím. „Jsem strašně rád, protože jsme postup do finále vůbec nečekali. Ale šli jsme do toho naplno se srdíčkem a vyšlo to!“

Celý baseballový tým Vysočiny tvoří hráči jediného oddílu, Třebíč Nuclears. A právě tam začal svou sportovní kariéru Worbis. „Když mi bylo osm let, přišel do školy slovenský trenér Marián Krásný a pozval mě na trénink,“ říká. Baseball mu učaroval především pro jeho pestrost. „Na baseballu mě baví všechno. Je tam obrana, útok, je to zkrátka velmi všestranný sport.“

Sledujte Olympiádu dětí a mládeže na facebooku a na instagramu.

Autor: Stanislav Kučera – člen programu mladí novináři pro ODM 2017