Atletika: i sprintery čekají ještě běhy na dlouhé tratě

Atletika: i sprintery čekají ještě běhy na dlouhé tratě

V mediálním stínu famózního výkonu Tomáše Kratochvíla ve skoku do dálky se odehrávaly na stadionu pod Palackého vrchem atletické soutěže ODM. Bylo by ale chybou dívat se na ně jen optikou oněch 724 skočených centimetrů jihočeského šikuly.

Apropós. Tomáš Kratochvíl se v poslední den soutěží zúčastnil závodu ve skoku vysokém. Nevyhrál, skončil výkonem 183 cm na druhém místě. Možná se na něm podepsal den starý rekord a přece jen velký mediální zájem o jednoho hrdinu mistrovství.

I to ale svědčí, že (nejen) atletika měla v Brně dobrou úroveň. Právě ve skoku do dálky se do finále dostalo splněním limitu hned 20 atletů. „V některých disciplínách tady byla možná poněkud užší špička, ale je to dáno tím, že každý kraj mohl nominovat pouze po dvou závodnících do jednotlivých disciplín,“ vysvětloval Petr Kotyza, ředitel atletických soutěží. „Bohatě si to ale závodníci vynahradili tím, že bojovali pod olympijskou vlajkou. To byl pro ně velký zážitek, ale zároveň i velký závazek. Někteří to neunesli psychicky a své výkony třeba obrečeli, ale to k tak velkým soutěžím přece patří,“ dodal ředitel.

On i řada dalších expertů viděli na oválu pod „Palačákem“ celou řadu výtečných výkonů. „Tito atleti mají před sebou perspektivu, ale čeká je ještě hodně práce, řečeno atletickou mluvou běh na dlouhou trať k tomu, aby se z nich stali špičkoví atleti mezi dospělými,“ uzavřel Kotyza.

Nicméně všichni si domů odvezou nezapomenutelné zážitky z pěti olympijských dnů v Brně.