Triatlonové sestry v akci. Liberecké duo se navzájem motivuje

Triatlonové sestry v akci. Liberecké duo se navzájem motivuje

Obě dělají triatlon, obě sní o medailích. Natálie a Rozálie Bělinovy reprezentují Liberecký kraj na Olympiádě dětí a mládeže v Brně. Natálie ke zlatu z předchozích her přidala bronz, Rozálie na svůj úspěch teprve čeká. „Snažím se jí radit a motivovat ji, ale možná jsem až moc přísná,“ prozradila starší ze sester.

Sestry Bělinovy jsou všestrannými sportovkyněmi. Obě se k triatlonu dostaly přes plavání. Tomu se Rozálie věnuje dodnes. Starší Natálie sbírá úspěchy v příbuzném aquatlonu, kde se kombinuje běh a plavání. Letos skončila v poháru třetí.

Účastní se však také atletických závodů: na halovém mistrovství republiky se dokonce umístila druhá na trati 3000 metrů. „Na podzim se ale musím rozhodnout mezi během a triatlonem,“ nastínila budoucnost závodnice. „Už to nejde skloubit dohromady.“

A jestli se sestry vzájemně hecují? „Snažím se sama zlepšovat, aby mě ségra nedohnala,“ řekla Natálie.

Jediná zástupkyně Libereckého kraje v kategorii dorostenek Natálie proměnila svou účast v bronzovou medaili. „Procházela jsem si delší krizí, kdy mi závody tolik nechutnaly. Konečně mi to asi po čtvrt roce vyšlo,“ usmívala se mladá sportovkyně. „Věděla jsem, že můžu překvapit,“ popisovala. „Ale vůbec jsem nečekala, že bych mohla skončit na bedně,“ dodala. S problémy se potýkala akorát v běžecké části, kdy ji provázely křeče. „Musela jsem se zastavit a protáhnout se, ale naštěstí lýtka povolila.“

Mladší ze sester se svým nedělním výkonem v kategorii žákyň spokojená nebyla. Skončila třináctá. „Bylo hrozné horko a při seskakování z kola před depem do mě soupeřka najela, takže jsem spadla a ztratila hodně času i energie,“ okomentovala závod Rozálie.

Autor: Monika Hrušková – členka programu Českého olympijského výboru Mladí novináři

Sledujte ODM i na Facebooku a Youtube!

Podívejte se, co všechno zábavného si můžete zkusit ve FUN PARKU.