Pytlíková je v hokejové reprezentaci, ale roste v rychlobruslení vedle Sáblíkové

Pytlíková je v hokejové reprezentaci, ale roste v rychlobruslení vedle Sáblíkové

Divák, který zavítal během Olympiády dětí a mládeže na soutěže v rychlobruslení na zimním stadionu ve Žďáře nad Sázavou, určitě nepřehlédl při soutěžích starších žáků závodnici Denisu Pytlíkovou. Jako jediná se totiž na ledě prezentovala v kombinéze Novis Teamu za který závodí.

Čtrnáctiletá slečna, jež pochází z Jindřichova Hradce, už zaznamenala první velké úspěchy v rychlobruslení před dvěma roky na olympiádě dětí a mládeže, kde vybojovala hned tři medaile – dvě zlata a jeden bronz. Možná i díky těmto úspěchům se žákyně gymnázia v Dačicích začala více věnovat rychlobruslení.

Na Hrách VI. zimní olympiády dětí a mládeže, jež proběhly uplynulý týden, vybojovala Pytlíková další dvě zlata v závodech na tři kola a také na pět set metrů, což je její oblíbená disciplína. „Povedlo se mi sice získat dvě zlaté, ale trochu mě mrzí hned první závod na jedno kolo, kde jsem spadla,“ říkala mladá sportovkyně. Před dvěma roky v závodě na jedno kolo také neuspěla, tehdy byla diskvalifikována za kontakt se soupeřkou.

Denisa Pytlíková stále hraje v Jindřichově Hradci lední hokej, je v něm členkou reprezentace do 15 let. „Přednost má ale rychlobruslení, protože v tom vidím větší budoucnost. Hokej si ale ráda zahraju,“ vysvětlila mladá sportovkyně, která patří do tréninkové skupiny Petra Nováka.

Zrovna před olympiádou dětí a mládeže pobývala nadějná rychlobruslařka na soustředění v Itálii, kde strávila týden po boku Martiny Sáblíkové, která se intenzivně připravuje na blížící se hry v Soči. Vhledem k absenci kryté dráhy v Česku se většina přípravy tréninkové skupiny Novis Teamu odehrává v zahraničí, kde závodníci tráví v součtu i dva týdny v měsíci. Od parťáků se Pytlíkové dostalo i povzbuzení pro hry.

„Říkali mi ať jedu tak, jak nejlépe umím, a ať vyhraju,“ říkala s úsměvem jihočeská závodnice, která zatím v závodech tolik nevítězí, ale skoro neustále si zlepšuje svoje osobní maxima na různých tratích. Nyní si však může přidat na poličku další dvě medaile z olympiády dětí a mládeže. A nejen ona, na Vysočině se dařilo i jejímu mladšímu bratrovi, který má zlato ze štafety na 16 kol a také bronz ze závodu na 500 metrů.